​Symboliczny gest Donalda Trumpa

  

W przyszłym tygodniu w Hamburgu odbędzie się szczyt 20 najpotężniejszych gospodarczo państw świata – G20. Na szczyt ów przyjedzie również nowy prezydent USA. Zanim jednak spotka się z szefami krajów G20, zawita do Polski na spotkanie państw Międzymorza. To ważne i symboliczne wydarzenie: Polska jest organizatorem współpracy regionalnej krajów położonych między trzema morzami, w przeszłości często walczących z rosyjską lub niemiecką dominacją. Warszawa stara się dziś nadać ramy polityczne współpracy, która opłaca się każdemu z tych 11 państw. Dzięki temu wzrasta znaczenie Rzeczypospolitej w relacjach i z USA, i z największymi rozgrywającymi w Europie. Niemiecka prasa nerwowo zareagowała na zapowiadaną wizytę Donalda Trumpa w Polsce i kolejną formę zbliżenia naszego kraju z USA. Chciałoby się rzec: uderz w stół, a nożyce się odezwą. Cóż, od dziś nasi bliżsi i dalsi sąsiedzi będą musieli się przyzwyczaić, że współpraca regionalna z naszym istotnym udziałem i szczególne relacje z Białym Domem to nowe atuty Polski. A co do wizyty Donalda Trumpa w Warszawie: energetyka, wojska USA w naszym kraju, Smoleńsk – to pożądane tematy rozmów. I wspólnych działań.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts