Seul zwiększa siłę ognia

  

Korea Południowa zakończyła w tym tygodniu prace modernizacyjne haubic samobieżnych kal. 105 mm. Prace skupiły się na  zwiększeniu mobilności oraz zautomatyzowały proces strzelania. Masowa produkcja rozpocząć się ma w 2018 roku – informuje południowokoreańska agencja prasowa Yonhap.
System artyleryjski zamontowany jest na pięcio-tonowej ciężarówce. Zasięg rażenia haubicoarmaty  wynosi 11 km. Pracę nad tym projektem rozpoczęła w 2015 roku Południowokoreańska agencja do spraw zamówień obronnych DAPA (Defense Acquisition Program Administration) wraz z krajową firmą z branży zbrojeniowej Hanhwa Techwin. W ostatnich testach nowa haubica dowiodła swojej skuteczności, niezawodności, szybkości oraz celności. Dzięki wprowadzeniu zmian takich jak system kontroli ognia liczba załogi, która obsługuje haubice zostanie zmniejszona z dziewięciu do pięciu żołnierzy. Dodatkowo haubice samobieżne pozwalają na działanie Strzelaj i zwiewaj (Shoot and scoot) za sprawą wykorzystania systemów GPS.  Pierwsze egzemplarze haubic samobieżnych do Sił Zbrojnych Korei Południowej mają trafić już w przyszłym roku.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pijany jechał autostradą pod prąd

/ https://www.podkarpackie.kas.gov.pl/

  

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia zatrzymali pijanego kierowcę osobowego forda, który poruszał się pod prąd autostradą A4. Mężczyzna miał 2,3 promila alkoholu w organizmie – poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło w nocy w piątku na sobotę. Jak powiedziała Chabowska, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania kontrolne na autostradzie A4 pod kątem drogowego monitorowania przewozu towarów.

"Tuż przed północą zauważyli samochód jadący w kierunku Korczowej, który przemieszczał się pasem przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku. W związku z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze natychmiast zatrzymali osobowego forda, za kierownicą którego zasiadał obywatel Ukrainy”

– zaznaczyła.

Chabowska podkreśliła, że od Ukraińca funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu, dlatego wezwany został patrol policji. "Badanie kierowcy wykazało 1,11 mg/l w wydychanym powietrzu, czyli 2,3 promila alkoholu. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi komenda policji w Jarosławiu” – zaznaczyła.

Tej samej nocy funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili jazdę pod wpływem alkoholu kolejnemu kierowcy. Jak powiedziała rzeczniczka IAS, tym razem podczas kontroli pojazdów na terenie polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Korczowej.

"Funkcjonariuszka oddziału celnego wyczuła woń alkoholu u obywatela Polski, kierującego ciężarówką. Po wezwaniu na teren przejścia funkcjonariuszy policji z Radymna i przebadaniu kierowcy alkomatem stwierdzono u niego ponad 1 promil alkoholu"

- dodała.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara wysokiej grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl