Poparcie dla Trójmorza

  

Przyjazd prezydenta USA Donalda Trumpa do Polski to dla naszego kraju prawdopodobnie największe wydarzenie geopolityczne ostatnich lat, a już z pewnością od szczytu NATO w Warszawie. To nie tylko demonstracja silnych związków Stanów Zjednoczonych z Polską, ale także chęci inwestowania w ideę Trójmorza, czyli budowy porozumienia państw leżących w basenie Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego. Idea Trójmorza, która w jakiejś mierze jest nawiązaniem do testamentu Rzeczypospolitej Obojga Narodów, wizji marszałka Józefa Piłsudskiego, a także prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jest również wskazówką dla nas na przyszłość, jak umacniać naszą pozycję w Europie, jak zabezpieczać się militarnie i gdzie szukać możliwości rozwoju gospodarczego. Jest też odpowiedzią na kryzys w Unii Europejskiej, która coraz bardziej zamyka się wokół partykularnych interesów poszczególnych państw, jednocześnie głosząc hasła całkiem przeciwne prawdziwym zamierzeniom. Prezydent Trump jest dzisiaj wielką szansą dla Polski. Dlatego też apeluję do naszych Czytelników i Klubowiczów, by każdy, kto może, stawił się 6 lipca na placu Krasińskich w Warszawie powitać naszego gościa.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl