Dwie osoby aresztował krakowski sąd na wniosek Prokuratury Regionalnej w Krakowie w ramach śledztwa dotyczącego wyłudzenia unijnego dofinansowania na kwotę ok. 40 mln zł – poinformował dziś rzecznik Prokuratury Regionalnej w Krakowie prok. Włodzimierz Krzywicki.

Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował areszt tymczasowy na trzy miesiące
– powiedział prok. Krzywicki.

Jak poinformował, w śledztwie łącznie podejrzanych jest 27 osób, z czego 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Dziś CBA poinformowało o zatrzymaniu kolejnych sześciu osób - właścicieli firm z Mazowsza – w ramach śledztwa krakowskiej delegatury CBA prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Śledztwo dotyczy wyłudzenia unijnego dofinansowania na inwestycję z Państwowej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwa Finansów.

Po przesłuchaniu podejrzanych prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie dwóch z nich. Wobec pozostałych zastosowała inne środki zabezpieczające.

Jak poinformował dziś Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA, chodzi o wyłudzenie kwoty ok. 40 mln zł w latach 2013-15. Inwestycja, na którą wyłudzono dotację, to linia do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych.

Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych do śledztwa zatrzymani to właściciele mazowieckich firm - Dariusz P., Patryk P. i Jarosław J. z Żyrardowa, Tadeusz W. z Grodziska oraz Marek W. i Piotr T. z Płocka.