Polski kontyngent szkoli się z Amerykanami

  

2. Pluton ochrony VI. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie RSM szkolił się wraz z kompanią amerykańską 41st Clearance Coy (Bulldogs) z 36th Engineer Brigade,  z którą od 1 lipca 2017 r. wykonywać będzie zadania w ramach batalionu ochrony w rejonie bazy BAF w Bagram - informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Szkolenie obejmowało  m.in. zadania z zakresu Force Protection, w tym pełnienia służb na wieżach ochronnych czy bramach wjazdowych do bazy. Ponadto 2. Pluton ochrony będzie realizował zadania QRF (Quick Reaction Force) zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz bazy, organizował posterunki kontrolne oraz patrolował teren wokół bazy.  Do wszystkich tych zadań  2. Pluton ochrony przygotowywał się już w kraju - czytamy na portalu.

Po szkoleniu zgrywającym polscy żołnierze otrzymali z rąk dowódcy kompanii Bulldogs - kpt. Creel’a oznakę rozpoznawczą na mundur w postaci konika morskiego, który symbolizuje 36th  Engineer Brigade - brygadę która, przy wykorzystaniu amfibii, dokonała wielu udanych desantów na frontach II wojny światowej. Przyznanie polskim żołnierzom odznaki  świadczy o szacunku sojuszników dla poziomu przygotowania i wyszkolenia żołnierzy VI. zmiany PKW w Afganistanie - podaje Dowództwo Operacyjne RSZ. 

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Teoria Bodnara obalona. Mamy nagranie z monitoringu sprzed celi Kosteckiego! FILM rozwiewa wątpliwości

nagranie z kamer monitoringu / Ministerstwo Sprawiedliwości / Służba Więzienna

  

Służba Więzienna udostępniła fragmenty zapisu monitoringu sprzed celi, w której przebywał Dawid Kostecki. W krótkim komunikacie przesłanym m.in. do naszej redakcji Ministerstwo Sprawiedliwości wyjaśnia, że est to odpowiedź na zarzuty Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który twierdził, że nie można sprawdzić monitoringu przed celą. Ujawnione fragmenty nagrań z monitoringu

Chodzi o słowa Adama Bodnara, który na antenie TVN twierdził, że sprawdzenie zapisu z kamer monitoringu jest niemożliwe.

Nie można sprawdzić zapisu z monitoringu, ponieważ na korytarzu prowadzącym do celi wyłączono światło .
- przekonywał Adam Bodnar.

Wątpliwości w tej sprawie rozwiewa Ministerstwo Sprawiedliwości.

W związku z zarzutem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, że nie można sprawdzić monitoringu przed celą Dawida Kosteckiego załączamy materiał filmowy z monitoringu.
- czytamy w komunikacie.
[polecam:https://niezalezna.pl/284725-skad-wziely-sie-rany-na-ciele-kosteckiego-prokuratura-rozwiewa-watpliwosci-punkt-po-punkcie]

Na ujawnionych przez Służbę Więzienną dwóch fragmentach nagrania z kamer monitoringu widać korytarz więzienny przed celą, w której przebywał Kostecki.

Jedno nagranie ukazuje fragment obchodu w przeddzień śmierci Dawida Kosteckiego o godzinie 22:17, natomiast na drugim filmie jest fragment obchodu w dniu jego śmierci o godzinie 4:28.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl