​Diagnoza i pytanie

  

Wczoraj Komenda Główna Policji poinformowała o rozbiciu gangu handlującego paliwem. Straty państwa w wyniku jego działalności sięgają 40 mln zł. To duża kwota, lecz stanowi ułamek 20 mld zł, o które mają się zwiększyć wpływy do budżetu w stosunku do ubiegłego roku. Na tę kwotę składają się sukcesy policji w tropieniu gangów paliwowych, ale przede wszystkim solidna praca służb skarbowych. Dlaczego wcześniej takie sukcesy nie były możliwe? Tak o tym mówi premier Morawiecki: „To jest głównie pytanie do naszych poprzedników (…). Ja uważam, że tylko ktoś, kto był ślepy albo naprawdę kompletnie nierozgarnięty, albo wręcz w niektórych przypadkach być może nawet w zmowie z tymi mafiami VAT-owskimi, zachowywał się w taki sposób, że umożliwiał ten wypływ wielkiej fali pieniędzy”. Zatem rodzi się pytanie, ilu takich nierozgarniętych ślepców będących w zmowie uchowało się w instytucjach naszego państwa?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts