​Trump wygrał z lewicą ws. imigrantów

  

Sąd Najwyższy USA dziś tymczasowo zezwolił na wprowadzenie w życie dekretu imigracyjnego prezydenta Donalda Trumpa, który zabrania wjazdu do USA osobom z sześciu krajów. Sąd rozpatrzy sprawę w pełnym składzie w październiku.

Sąd Najwyższy anulował wyroki sądów niższych instancji. Sędziowie przychylili się do prośby administracji Trumpa, by decyzja o tymczasowym uchyleniu poprzednich wyroków została wprowadzona natychmiastowo, podczas gdy ostateczny wyrok w sprawie dekretu prezydenta zostanie wydany w terminie późniejszym po wysłuchaniu argumentów stron.

Dekret imigracyjny podpisany przez Trumpa 6 marca wprowadzał 90-dniowy zakaz wstępu do Stanów Zjednoczonych osób z sześciu krajów: Libii, Iranu, Somalii, Sudanu, Syrii oraz Jemenu oraz 120-dniowy zakaz wstępu wszystkich uchodźców w celu opracowania lepszych procedur sprawdzających podróżnych. Była to zmodyfikowana i łagodniejsza wersja poprzedniego dekretu, który zabraniał wjazdu do USA obywatelom siedmiu państw.

Rozporządzenie to zostało zablokowane dzień przed jego wejściem w życie - 16 marca - przez sędziów sądów federalnych. Po dzisiejszej decyzji dekret ma zostać wprowadzony w ciągu 72 godzin.

Przeciwnicy prezydenta, przedstawiciele lewicy, argumentowali, że dekret jest antymuzułmański i dyskryminuje ze względu na religię, gdyż kraje objęte zakazem są w większości muzułmańskie. Podczas gdy prezydent podkreślał, że kieruje się jedynie bezpieczeństwem narodowym USA, a wymienione kraje są podejrzane o wspieranie bądź finansowanie terroryzmu.

Zakaz dotyczył jedynie osób starających się o nowe wizy, nie miał wpływu na osoby, które już je posiadają bądź mają zielone karty.

Prezydent wielokrotnie podkreślał, że batalia o obowiązywanie dekretu zakończy się przed Sądzie Najwyższym, gdzie po niedawnym zaprzysiężeniu nominowanego przez Trumpa sędziego Neila Gorsucha konserwatyści mają większość 5 do 4.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Straciła 20 tys. zł metodą "na policjanta"

/ Lubuska Policja

  

61-letnia właścicielka biura rachunkowego najpierw podała dane do konta, z którego oszust przelał 20 tys. złotych, a następnie udała się do banku, aby zwiększyć limit wypłat. Gdyby nie czujność pracowników banku, mogłaby stracić wszystkie pieniądze.

Na telefon stacjonarny biura rachunkowego w Żarach zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP i poinformował kobietę, że jej pieniądze są zagrożone przez hakerów. "Powiedział, że pomoże jej, aby pieniądze były bezpieczne i potrzebuje do tego haseł dostępu do konta, które kobieta podała" - powiedziała Aneta Berestecka, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Żarach. W ten sposób oszust przelał z konta 61-letniej właścicielki biura rachunkowego 20 tys. zł.

Kiedy okazało się, że na koncie nałożony jest limit, podszywający się pod funkcjonariusza mężczyzna poleciła kobiecie, żeby udała się do banku i zmieniła limit wypłat. "Na szczęście pracownicy banku byli na tyle przytomni, że nie wykonali polecenia kobiety i natychmiast powiadomili policję" - dodała Berestecka. W ten sposób udało się uchronić pozostałe pieniądze.

Aktualnie prowadzone są czynności mające na celu ustalić kim jest sprawca i odzyskać skradzione pieniądze.

Policjanci przestrzegają przed oszustami. Należy być nieufnym wobec nieznajomych w szczególności, gdy chodzi o przekazywanie pieniędzy. Pamiętajmy o tym, że policjanci nigdy nie żądają wpłaty pieniędzy i nie proszą o przelewy na numery kont. O każdej próbie lub oszustwie należy bezzwłocznie poinformować policję, dzwoniąc na bezpłatny numer telefonu 112.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl