Wstrząsający "Plac zabaw" obsypany nagrodami w Koszalinie

Bartosz M. Kowalski otrzymał Wielki Jantar 2017 - główną nagrodę 36. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych. Oprócz niego nagrodzony został m.in. Jan P.

mat.pras.
Bartosz M. Kowalski otrzymał Wielki Jantar 2017 - główną nagrodę 36. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych. Oprócz niego nagrodzony został m.in. Jan P. Matuszyński za film "Ostatnia rodzina", który okazał się najlepszym filmem podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni.

"Plac zabaw" miał swoją światową premierę na festiwalu w San Sebastian. W Polsce zrobiło się o nim głośno po festiwalu filmowym w Gdyni, gdzie jego reżyser Bartosz M. Kowalski został nagrodzony za najlepszy debiut. Oparty na faktach film jeszcze przed premierą był szeroko dyskutowany przez krytyków i widzów, którzy wzięli udział w pokazach specjalnych. Szokująca historia młodych bohaterów filmu (inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które w 1993 roku wstrząsnęły Wielką Brytanią i całym światem) nie pozostawia nikogo obojętnym. Film opowiada dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do nieoczekiwanego, przerażającego finału. 

W sobotę 24 czerwca zakończył się 36. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych, gdzie Kowalski znowu zatriumfował - reżyser otrzymał nagrodę główną (Wielki Jantar 2017), a  dodatkowo nagrodę dziennikarzy za film pełnometrażowy. Dodatkowo zostali uhonorowani młodzi aktorzy grający w "Placu zabaw":  Michalina Świstuń, Nicolas Przygoda, Przemysław Baliński, Karolina Czajka "za odwagę i subtelność, które zaowocowały szczególną prawdą przekazu".

Oprócz "Placu Zabaw", na festiwalu została dostrzeżona także "Ostatnia Rodzina" Jana P. Matuszyńskiego, który otrzymał Nagrodę im. Stanisława Różewicza  ex aequo z Rafaelem Kapelinskim ( „Butterfly Kisses”).

Pełna lista laureatów dostępna TUTAJ. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Bartosz M. Kowalski o "Placu zabaw": to się może zdarzyć w każdej rodzinie. WYWIAD

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ostatnia Rodzina #Jan Matuszyńki #Wojciech Smarzowski #Bartosz Kowalski #Koszalin #Plac Zabaw

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo