Adamek wygrał walkę

  

W głównej walce 7. gali Polsat Boxing Night w Gdańsku Tomasz Adamek wyraźnie pokonał na punkty w wadze ciężkiej Australijczyka Solomona Haumono. Swoje pojedynki w kategorii junior ciężkiej wygrali także Krzysztof Głowacki i Mateusz Masternak.

Ostatni raz Tomasz Adamek pojawił się w ringu 2 kwietnia 2016 w Krakowie, kiedy przez techniczny nokaut w 10 rundzie przegrał z Amerykaninem Erikiem Moliną i od swojej postawy oraz wyniku 56. pojedynku w karierze ze starszym o rok Solomonem Haumono uzależniał swoją przyszłość.

I wszystko wskazuje na to, że niespełna 41-letni „Góral” nadal będzie walczył. Polak zdecydowanie pokonał bowiem Australijczyka 3:0 (99:91, 99:91, 100:90).

Przez 10 rund Adamek był zdecydowanie szybszy i bardziej aktywny od cięższego o ponad 11 kg rywala. Może jego ciosy nie robiły większego wrażenia na Haumono, ale ten zdecydowanie przegrywał na punkty. Widać było, że Australijczyk poluje na jeden rozstrzygający cios, ale zamiast samemu trafić non stop inkasował seryjne uderzenia.

Przed starciem "Górala" w ringu pojawił się Krzysztof Głowacki, który swój ostatni pojedynek stoczył właśnie w Ergo Arenie 17 września, kiedy jednogłośnie przegrał na punkty z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem i stracił tytuł mistrza świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Po walce z Hiznim Altunkayą, który miał na koncie komplet 29 zwycięstw, „Główka” był w zdecydowanie lepszym nastroju. Turek nie miał w tej konfrontacji nic do powiedzenie – raz był liczony w drugiej, dwa razy w piątej rundzie i po tym starciu stracił ochotę do dalszej walki.

Zwycięstwo, ale po zdecydowanie bardziej wyrównanym pojedynku z Ismajiłem Siłłachem odniósł także w wadze junior ciężkiej Mateusz Masternak. Na początku czwartej rundy po prawym prostym na deskach znalazł się Ukrainiec, ale z kolei pod koniec ósmego starcia po prawym sierpowym rywala liczony był Polak. Ostatecznie wszyscy sędziowie wskazali na triumf Polaka i typowali 95:93, 96:92 oraz 95:93.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kulisy głosowania przeciwko Szydło. Kogo chcą forsować socjaliści i skrajna lewica?

Parlament Europejski - zdjęcie ilustracyjne / CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP. (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)

Lidia Lemaniak

Dziennikarka portalu Niezalezna.pl

Kontakt z autorem

  

- Była ciekawa sytuacja, że inne grupy, które zasiadają w tej komisji, zwrócili się do naszego kolegi, Niemca, z partii, która w wyborach w Niemczech uzyskała poniżej 1% głosów, że może na niego się chętnie zgodzą. Rozbieżność między kimś, kto był premierem dużego kraju europejskiego, uzyskał ponad pół miliona głosów, a moim kolegą Niemcem, jest więc dość duża. Dla mnie jest to bardzo uderzające, że ktoś z małej, radykalnej partii, jest dla nich do zaakceptowania - wyjaśnił kulisy głosowania przeciwko byłej premier Beacie Szydło w europarlamencie europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Zdzisław Krasnodębski.

Była premier, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych Parlamencie Europejskim. Za jej kandydaturą opowiedziało się 19 europosłów, przeciw było 34 parlamentarzystów. Od głosu wstrzymało się dwóch europosłów.

Prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS ocenił w rozmowie z Niezalezna.pl, że "nie należy tego rozpatrywać w kategoriach porażki pani premier Beaty Szydło".

Jeżeli większość, która dzisiaj jest, nie trzyma się reguł, terroryzując ideologicznie swoich bardziej pragmatycznych i bardziej doświadczonych kolegów - mówię tutaj o grupie socjalistycznej, skrajnej lewicy i Zielonych, to taki efekt musi być. Oni jeszcze w poprzedniej kadencji założyli sobie, że w stosunku do grupy, którą założyli Salvini i Le Pen, to całkowicie ich wykluczą. Ta grupa ma się odwołać do TSUE, bo w ogóle nie została zachowana zasad proporcjonalności. Mieli mieć oni dwóch wiceprzewodniczących europarlamentu oraz dwóch przewodniczących komisji, a nie dostali żadnego. Kolejna grupa wyklucza europosłów z partii VOX, a w stosunku do EKR przyjęto zasadę, że "respektujemy metodę D'Hondta, ale to my wskazujemy kto z tej grupy EKR będzie sprawował daną funkcję, czyli np. nie Polak", nie pani premier albo ja

- wyjaśnił nasz rozmówca.

Prof. Krasnodębski zdradził Niezależna.pl, że "była ciekawa sytuacja, że inne grupy, które zasiadają w tej komisji, zwrócili się do naszego kolegi, Niemca, z partii, która w wyborach w Niemczech uzyskała poniżej 1% głosów, że może na niego się chętnie zgodzą" 

Rozbieżność między kimś, kto był premierem dużego kraju europejskiego, uzyskał ponad pół miliona głosów, a moim kolegą Niemcem, jest więc dość duża. Dla mnie jest to bardzo uderzające, że ktoś z małej, radykalnej partii, jest dla nich do zaakceptowania

- dodał.

Eurodeputowany PiS podkreślił, że "odradzałby, żeby rozpatrywać to w kategorii porażki, to jest twarda walka polityczna".

Teraz musimy się zastanowić nad następnymi krokami, bo sytuacja może się powtarzać w stosunku do naszych kandydatów na komisarzy. Jutro jest zaś bardzo ważne głosowanie ws. Ursuli von der Leyen, ale jeszcze nie podjęliśmy w tej sprawie decyzji

- wskazał.

Prof. Krasnodębski zaznaczył, że "za panią premier głosowała nasza grupa oraz EPL".

To też pokazuje, że jeśli w poprzedniej kadencji na coś zdecydowała się EPL to udało im się zbudować prawie zawsze pewną większość. To też utrata władzy przez EPL, która stała się zakładnikiem zradykalizowanych frakcji na lewo od siebie

- zakończył.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl