Nie każdy warszawiak może uciec z miasta, czując dające się we znaki zmęczenie, ale każdy może zrelaksować się na Polu Mokotowskim podczas Międzynarodowego Dnia Jogi. W ubiegłym roku na jednodniowy rozbrat ze stresem zdecydowało się 15 tysięcy mieszkańców stolicy. Powtórką już w niedzielę.

Międzynarodowy Dzień Jogi 2017 odbywać się będzie pod hasłem „Joga na stres”. Tych, którym wydaje się, że joga to skomplikowane figury oparte na plątaninie rąk i nóg, pragniemy uspokoić - joga to nie tylko trening ciała, to także ćwiczenia oddechowe i rozluźniające, dzięki którym możemy uwolnić się od nagromadzonego stresu i niepotrzebnych nerwów. Podczas rodzinnego pikniku na Polu Mokotowskim organizatorzy zadbają zarówno o nowicjuszy, jak i o osoby już praktykujące jogę. Będzie można skorzystać z porad ajurwedyjskich i poddać się relaksacyjnym masażom. 

Od kiedy, decyzją ONZ, ustanowiono Międzynarodowy Dzień Jogi, Polska aktywnie włączyła się do obchodów. Dwa lata temu na Polu Mokotowskim zjawiło się 8 tys. osób, w 2016 roku ta liczba została niemal podwojona. Tym razem za organizację wydarzenia wzięło się Porozumienie Szkół Jogi, Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza i Fundacja Art Of Living Polska, a patronatem objął je ambasador Republiki Indii, Ajay Bisaria.

Wielki niedzielny piknik odbędzie się w godzinach 10:00-18:00. Dzięki obecności szkół jogi każdy będzie miał okazję zapoznać się z różnymi stylami ćwiczeń i zasięgnąć rady nauczycieli. Już na początku imprezy na scenie głównej odbędzie się wspólna, otwarta sesja jogi. W Strefie Warsztatów mieszkańcy stolicy będą mogli skorzystać z zajęć takich jak: „Zdrowe kolana”, „Elastyczne biodra” i „Joga na stres”, a także wziąć udział w nauce tańca indyjskiego dla początkujących i medytacji z muzyką. Zaplanowano blisko 20 otwartych sesji jogi dla każdego - coś dla siebie znajdą kobiety, dzieci, seniorzy, czy osoby narzekające na ból kręgosłupa.

Na Polu Mokotowskim nie zabraknie stoisk z przekąskami, potrawami kuchni indyjskiej, zdrowymi słodkościami i naturalnymi lodami, z którymi będzie można ulokować się w Strefie Relaksu, by odpocząć na kocu czy leżaku. Swoje kolekcje, inspirowane kulturą Indii, w Strefie Wystawców zaprezentują projektanci strojów do jogi. Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli bawić się w strefie dziecięcej z grami i zabawami prowadzonymi przez animatorów. Niedzielny piknik może być idealną okazją, by odpocząć od zgiełku miasta w samym jego sercu.