Prof. Legutko: Relokacja to chory pomysł

  

Prof. Ryszard Legutko podkreślił na antenie Telewizji Republika, że Komisji Europejskiej nie chodzi o imigrantów czy uchodźców, ale o potwierdzenie swojego władztwa. – Tworzenie wielkiej awantury z groźbami sądów, kar finansowych w związku z siedmioma tysiącami ludzi, o których nic nie wiemy, którzy pewnie i tak z Polski wyjechaliby do Niemiec – to wszystko jest śmieszne, ale będą groźne pomruki mówił europarlamentarzysta.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Legutko powiedział, że "w groźbach Komisji Europejskiej w niewielkim stopniu chodzi o imigrantów, a jeszcze w mniejszym stopniu o uchodźców".

Tu tak naprawdę chodzi o potwierdzenie władztwa Komisji Europejskiej i podmiotów politycznych, które nad tą komisją sprawują kontrolę. Cały system przymusowej relokacji to fiasko. 20 procent imigrantów zostało przyjętych, niektóre kraje żadnego imigranta nie przyjęły, niektóre w śladowych liczbach. Ten pomysł jest chory

– zaznaczył w programie "W punkt".

Profesor rozważył także kwestię, co znaczy relokować i czy ten proces może zmniejszyć kłopot, który stał się ogromny w Europie Zachodniej.

W żaden sposób nie rozwiązuje to problemu. Ten system jest niefunkcjonalny, bo imigranci cały czas przyjeżdżają

– powiedział europoseł.

Tworzenie wielkiej awantury z groźbami sądów, kar finansowych w związku z siedmioma tysiącami ludzi, o których nic nie wiemy, którzy pewnie i tak z Polski wyjechaliby do Niemiec – to wszystko jest śmieszne, ale będą groźne pomruki, będą srożyć się wszyscy, którzy za tym stoją, na czele z Junckerem

– podkreślił prof. Legutko..
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne spotkanie premiera w Brukseli

/ https://twitter.com/PremierRP

  

Trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Davidem Sassolim przed szczytem unijnym w Brukseli. Spotkanie rozpoczęło się po godz. 12:00.

Dzisiaj - w pierwszym z dwóch dni szczytu w Brukseli - unijni liderzy mają dyskutować o polityce klimatycznej Unii Europejskiej w tym o proponowanym celu neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Wcześniej premier spotkał się z szefową Komisji Europejskiej, Ursulą von der Leyen.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl