Wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji i udanego wypoczynku - życzyła uczniom w dniu zakończenia roku szkolnego minister edukacji narodowej Anna Zalewska. 

Dziś z okazji zakończenia roku szkolnego, na stronie internetowej MEN opublikowano list minister do uczniów, nauczycieli i rodziców.

- Zakończył się rok szkolny 2016/2017. Za wami czas wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i umiejętności. Dziś jesteście bogatsi nie tylko o nowy zasób wiadomości, ale także doświadczenia, które zaowocują w dorosłym życiu - zwróciła się minister do uczniów.

- Przed Wami wakacje – czas odpoczynku, w którym będziecie poznawali nowych ludzi i odkrywali nieznane miejsca. Mam nadzieję, że w tym okresie zbierzecie siły potrzebne do dalszej pracy, aby we wrześniu wrócić do szkoły, do Waszych rówieśników, nauczycieli - dodała Anna Zalewska.

Minister życzyła uczniom wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Podziękowała również nauczycielom za trud włożony w nauczanie i wychowanie uczniów.

- Dziękuję za bycie blisko uczniów, ich rodziców i opiekunów. Dzięki Państwa poświęceniu dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje umiejętności oraz zainteresowania, które będą fundamentem ich przyszłego życia - napisała. Podkreśliła, że szkoła nie mogłaby istnieć bez zaangażowanej w swoją pracę kadry pedagogicznej.

Szefowa MEN podziękowała też rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły, dbanie o nią i wspieranie jej aktywności.