Już w najbliższy weekend 24 i 25 czerwca w Warszawie odbędzie się VI edycja Amp Futbol Cup - międzynarodowego turnieju piłkarzy po amputacjach. O zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie powalczą reprezentacje Polski, Anglii, Francji, Irlandii, Grecji oraz Japonii. Dla pięciu europejskich drużyn będzie to kluczowy punkt przygotowań do październikowych Mistrzostw Europy. W sobotę 24 czerwca odbędą się mecze grupowe, a w niedzielę 25 czerwca faza decydująca turnieju wraz z meczem pokazowym piłkarskich gwiazd: Legia Champions kontra Przyjaciele Amp Futbol.

W zeszłorocznej edycji imprezy Polacy wspierani fantastycznym dopingiem dotarli aż do finału imprezy, w którym po dogrywce ulegli 0:1 aktualnym mistrzom świata, Rosjanom. W drodze do wielkiego finału biało-czerwoni pokonali Włochów oraz bardzo silną reprezentację Anglii, co dało im nie tylko drugie miejsce w turnieju, ale również awans w oficjalnym rankingu europejskiej federacji, który zaowocował rozstawieniem podczas losowania Euro 2017.


- Nasza drużyna jest jeszcze silniejsza niż rok temu. Amp Futbol Cup na pewno pokaże nam co jeszcze musimy poprawić przed Euro, ale nie ma co ukrywać, że oba te turnieje chcemy po prostu wygrać  - mówi Bartosz Łastowski, najlepszy strzelec reprezentacji, który w 52 meczach kadry zanotował 40 goli i 14 asyst. 


- Amp Futbol Cup to turniej, który zawsze stoi na najwyższym poziomie, zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Zebrane w ten weekend doświadczenie na pewno zaprocentuje na październikowych mistrzostwach Europy. Cel na najbliższy turniej oraz na europejski czempionat jest ten sam - to pierwsze miejsce - dodaje kapitan Przemysław Świercz.

Ampfutbolowe EURO, do którego nasi kadrowicze intensywnie szykują się od blisko trzech lat, odbędzie się już na początku października w Stambule. Polacy po ostatnich Mistrzostwach Świata, w których sensacyjnie doszli aż do półfinału, mają wielkie apetyty na złoto. Jednym z ich głównych rywali, oprócz Turcji i Rosji będą z pewnością doświadczeni Anglicy, których w ten weekend również będzie można zobaczyć w Warszawie.

Nie zabraknie tu też piłkarskich gwiazd. Podczas poprzedzającego niedzielny finał meczu pokazowego spodziewany jest udział między innymi Dariusza Dziekanowskiego, Macieja Szczęsnego, Cezarego Kucharskiego, Jerzego Podbrożnego, czy byłego stopera Górnika Zabrze Jacka Wiśniewskiego. Na kibiców czekać będzie jeszcze więcej atrakcji niż w poprzednich latach. Mini-turnieje piłkarskie, konkursy z nagrodami, znani z największych sportowych imprez Crowd Supporters i DJ Ucho, malowanie twarzy, animacje dla dzieci oraz mecz piłkarskich gwiazd Legia Champions vs. Przyjaciele Amp Futbol. W sobotę tuż przed rozpoczęciem turnieju odbędzie się również trening pokazowy Akademii Amp Futbol Varsovia - pierwszej w Polsce szkółki piłkarskiej dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Wstęp na Amp Futbol Cup jest wolny. Oto program imprezy:

sobota 24 czerwca:
9:00 – trening pokazowy Juniorskiej Akademii Amp Futbol
11:00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju
11:30 – Polska – Japonia
12:45 – Francja – Anglia
15:00 – Japonia – Grecja
16:15 – Irlandia – Francja
18:30 – Polska – Grecja
19:45 – Irlandia – Anglia
 
niedziela 25 czerwca:
10:00 – półfinał 1
11:30 – półfinał 2
13:00 – mecz o 5. miejsce
14:30 – mecz o 3. miejsce
16:00 – mecz gwiazd: Legia Champions – Przyjaciele Amp Futbol
17:00 – FINAŁ i wręczenie pucharów