Prezydent Lech Kaczyński patronem szkoły

Dzisiaj Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz wziął udział w uroczystości nadania imienia śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz wręczenia sztandaru szkole podstawowej w Bujnach.

mjr Robert Siemaszko/CO MON
Dzisiaj Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz wziął udział w uroczystości nadania imienia śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz wręczenia sztandaru szkole podstawowej w Bujnach.

Minister Antoni Macierewicz podkreslił, że szkoła nie jest pustym gmachem, w którym się tylko przekazuje suche fakty.

Szkoła jest żywym organizmem, który zapadł trwale w sercu i umyśle każdego z nas. Dobra szkoła jest najważniejszym doświadczeniem życia każdego, dla was też tak będzie. Macie to wielkie szczęście, że wasza szkoła będzie nosić imię człowieka, który dosłownie, nie w przenośni, nie na papierze, dosłownie dla nas wszystkich poświęcił swoje życie. (...) Uczennice i uczniowie tej niezwykłej szkoły, niezwykłej, bo od dzisiaj dźwigającej na swoich barkach wielką odpowiedzialność, wielką tradycję, wielkie wychowanie. Będziecie sobą świadczyli o wartościach, które z takim poświęceniem i determinacją starał się przez całe życie realizować profesor Lech Kaczyński

– podkreślił minister.

Antoni Macierewicz przypomniał zasługi dla Polski Lecha Kaczyńskiego.

Lech Kaczyński – profesor Lech Kaczyński – działacz niepodległościowy, Lech Kaczyński – doradca podczas strajku gdańskiego, autor setek artykułów w prasie podziemnej, twórca wielu kluczowych decyzji w czasach okupacji komunistycznej, decyzji wiodących Polskę do niepodległości. A później wiceprzewodniczący Solidarności. A także działacz państwowy i wreszcie Prezydent Rzeczpospolitej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych. Lech Kaczyński, którego wielką ideą i wielkim marzeniem, i wielkim dokonaniem było państwo polskie. Jak mało kto, rozumiał czym jest państwo, jak mało kto, zdawał sobie sprawę i dawał świadectwo temu, że państwo wyrasta z narodu, z ludzi. Nie ma silnego państwa, jeżeli nie ma dobrze wychowanych, dobrze ukształtowanych ludzi, którzy są zdolni dzięki wolności, dobrobytowi, dzięki demokracji zagwarantować własnej ojczyźnie silną pomyślność

– mówił minister.


fot. mon.gov.pl

W czasie uroczystości Antoni Macierewicz odsłonił tablicę upamiętniającą nadanie imienia placówce, odsłonił także portret patrona szkoły – śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Podziękowania dla szkoły skierował w liście prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Wzruszające było to, że uczniowie przygotowali i zaprezentowali występ artystyczny, który przypominał historyczne wydarzenia z życia śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

 

 Źródło: niezalezna.pl,mon.gov.pl

#Antoni Macierewicz #MON #Lech Kaczyński #szkoła

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo