Od piątku w stolicy Big Book Festival. Simon Beckett jedną z gwiazd imprezy

W najbliższy piątek 23 czerwca Warszawa po raz kolejny zamieni się w światową stolicę czytelnictwa. Wszystko za sprawą startującego Big Book Fesitvalu z udziałem m.in.

mat.pras.
W najbliższy piątek 23 czerwca Warszawa po raz kolejny zamieni się w światową stolicę czytelnictwa. Wszystko za sprawą startującego Big Book Fesitvalu z udziałem m.in. Simona Becketta i Stefana Hertmansa. Jakie atrakcje w tym roku przygotowali organizatorzy?

Międzynarodowy festiwal czytania potrwa trzy dni, w programie znajdą się niesamowite zdarzenia: spektakle multimedialne, happeningi, opowieści muzyczne, czytania, wycieczki i rozmowy.

Chcemy dawać czytelnikom silne przeżycia, zaskakiwać, sprawiać przyjemność, ale także konfrontować ze sobą, czasem, rzeczywistością

– mówią Anna Król i Paulina Wilk, organizatorki z Fundacji „Kultura nie boli“.

Dlatego na Big Book Festival szykujemy nietypowe i unikalne spotkania, odważne eksperymenty realizowane z dużą dozą uśmiechu. Ustanowiony zostanie rekord świat w czytaniu „Dumy i uprzedzenia“ na głos i na czas. Dzielni pisarze zmierzą się na boisku koszykarskim z dziennikarzami w charytatywnym meczu o bibliotekę dla nastolatków. Czytelnicy spotkają się z autorami w prywatnych domach, ale i przy wielkim okrągłym stole, by dyskutować o Polsce. Na rozmowy z czytelnikami przyjeżdżają pisarze z 15 państw.

W tym roku symbolicznie obejmujemy cały świat. Będziemy gościć autorów od Japonii po USA, od Danii po Turcję. Pisarzy, którzy zbliżają nas do świata natury, ale też zgłębiają naturę ludzką, odkodowują świat albo proponują alternatywny

– zapraszają organizatorki.

Wśród gwiazd festiwalu są: Kazuki Sakuraba, Dmitry Glukhovsky, Stefan Hertmans i Simon Beckett. Gośćmi specjalnymi będą autorzy z Wysp prezentowani w cyklu Scena Brytyjska. Na premierowe dyskusje i czytania swych nowych książek przyjadą i pisarze Polscy, m.in. Waldemar Piasecki, autor wielotomowej biografii Jana Karskiego czy Anna Kamińska, autorka opowieści o Wandzie Rutkiewicz. W programie są także – już dla Big Book Festivalu charakterystyczne – wydarzenia specjalne na otwarcie i zamknięcie imprezy łączącej ponad stu autorów, kilka kontynentów i przyciągającej 10 tysięcy czytelników.

Big Book Festival narodził się pięć lat temu jako oddolna inicjatywa niedużej organizacji pozarządowej, dziś jest jednym z najszybciej rozwijających się i najważniejszych wydarzeń literackich w Europie.

Otrzymałyśmy już Wdechy, europejskie certyfikaty jakości, a nawet pierwsze w życiu medale. Ale najbardziej cieszy nas, że na kilka dni w roku udaje się ustawić książki w pępku świata. A przynajmniej Warszawy


– mówią Anna Król i Paulina Wilk.

Więcej szczegółów na stronie festiwalu.
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Anna Król #Paulina Wilk #simon beckett #Big Book Festival

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo