Najpierw Myslovitz, później OFF. Co teraz? Artur Rojek startuje z nowym projektem

Artur Rojek, muzyk, wokalista, założyciel zespołu Myslovitz i dyrektor artystyczny OFF Festivalu, przygotowuje na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki (MOS) w Krakowie cykl sześciu koncertów „So

youtube
Artur Rojek, muzyk, wokalista, założyciel zespołu Myslovitz i dyrektor artystyczny OFF Festivalu, przygotowuje na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki (MOS) w Krakowie cykl sześciu koncertów „Something Must Break”, prezentujących artystów burzących schematy.

Pierwsze trzy występy odbędą się jesienią, wezmą w nich udział przedstawiciele alternatywnej sceny amerykańskiej: Priests, Mount Eerie i Cities Aviv - poinformowali dziś organizatorzy podczas konferencji prasowej w MOS. Kolejne trzy koncerty odbędą się wiosną przyszłego roku. Jak powiedział Artur Rojek, do pracy nad cyklem koncertów „Something Must Break” przystąpił z tą samą ideą, która towarzyszy mu od kilkunastu lat przy organizowaniu OFF Festivalu: „pokazywania rzeczy ciekawych, łamiących schematy, burzących bariery”.

Projekt nazwałem inspirując się wystawą sztuk wizualnych, która miała miejsce w Mysłowicach w roku 2009 roku „Something Must Break”. To bardzo pojemne sformułowanie, dotyczące burzenia starego, żeby mogło postać nowe. Takim kluczem dobierałem też artystów

- powiedział Artur Rojek.

Muzyk przez 20 lat był związany z grupą Myslovitz, którą założył i z którą nagrał osiem albumów. Obecnie jest twórcą solowym, mającym na koncie wydaną w 2014 r. płytę „Składam się z powtórzeń”, za którą otrzymał Fryderyka w kategorii Album Roku - Pop; twórca OFF Festivalu, który w tym roku odbędzie się po raz dwunasty.

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

 

#Kraków #mos #off festiwal #artur rojek #something mus break

MJ
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo