Ten polityk ma niemal nieograniczony dostęp do ucha Donalda Trumpa

  

James Mattis staje się jednym z najbardziej wpływowych szefów Pentagonu w najnowszej historii USA i jednym z najważniejszych ministrów w gabinecie Donalda Trumpa; ma też niemal nieograniczony dostęp do prezydenta - napisał dziś dziennik „The Hill”. W ubiegłym tygodniu Trump dał Mattisowi prawo do ewentualnego zwiększenia liczby amerykańskich wojsk w Afganistanie, Iraku i Syrii - przypomina waszyngtońska gazeta.

Prezydenta i szefa Pentagonu „łączą bardzo dobre i bliskie relacje”, co najmniej raz w tygodniu jedzą razem „robocze kolacje”. - Czasem dołącza do nich szef sztabów połączonych sił zbrojnych USA Joseph Dunford, sekretarz stanu Rex Tillerson, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego H.R. McMaster i John Kelly - szef resortu bezpieczeństwa narodowego - mówi w rozmowie z „The Hill” jeden z rzeczników Białego Domu.

Ale to Mattis spędza z prezydentem najwięcej czasu i ma do niego najłatwiejszy dostęp

- podkreśla dziennik.

Trump rozmawia z Mattisem częściej niż z innymi ministrami

- przyznaje rzecznik Białego Domu.

Podczas przesłuchania w Senacie szef Pentagonu powiedział, że Trump z dużą uwagę wysłuchuje briefingów dotyczących strategii militarnej Pentagonu wobec Bliskiego Wschodu. Prezydent nie kryje tego, że chce dać generalicji jak największą swobodę działania i w kwietniu, gdy Pentagon zdecydował się na użycie w Afganistanie najsilniejszej bomby konwencjonalnej, tzw. matki wszystkich bomb, Trump chwalił się, że pod jego przywództwem siły zbrojne działają szybko i skutecznie. Podkreślił wówczas, że uprawnia dowódców wojskowych do podejmowania decyzji.

Szczerze mówiąc, właśnie dlatego odnoszą ostatnio tyle sukcesów

- dodał.

Czytaj więcej: Amerykanie zrzucili „matkę wszystkich bomb”. Po raz pierwszy użyli najpotężniejszej bomby nieatomowej

„The Hill” przypomina, że Mattis cieszy się w Kongresie poparciem zarówno Demokratów, jak i Republikanów, a senatorzy zatwierdzili jego kandydaturę na szefa Pentagonu większością głosów, która wyniosła 98 do 1. Nikt inny w gabinecie Trumpa „nie ma choćby w przybliżeniu równie szerokiego poparcia” - podkreśla dziennik.


Mattis jest emerytowanym generałem marines, czyli elitarnego Korpusu Piechoty Morskiej USA; dowodził operacjami na Bliskim Wschodzie. Prezydent Barack Obama postawił go na czele Centralnego Dowództwa. Mattis odszedł z wojska ponad cztery lata temu i został konsultantem oraz ekspertem Hoover Institution, think tanku Uniwersytetu Stanford. Nazywany bywa „mnichem wojownikiem” ze względu na wagę, jaką przywiązuje do studiowania historii i historii wojskowości oraz intelektualne zacięcie; jego biblioteka liczy ponad 7 tys. tomów. Mattis zasłynął też z tego, że dla swych podkomendnych w piechocie morskiej przygotowywał listy lektur obowiązkowych.

Emerytowany generał jest zwolennikiem dość stanowczej polityki USA wobec przeciwników, a zwłaszcza Iranu, który uważa za „najbardziej trwałe zagrożenie dla stabilności i pokoju na Bliskim Wschodzie”.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przeżył wypadek, ale sąd wydał wyrok: ma umrzeć! Bliscy Francuza są przerażeni

/ Jan Środa/Gazeta Polska

  

Miał wypadek samochodowy, od 2008 r. jest podtrzymywany przy życiu, bliscy opiekują się mężczyzną. Ale stało się coś szokującego - na Vincenta Lamberta francuski sąd wydał wyrok: odłączenie od aparatury, wbrew woli rodziny. Powód?  Szpital Sewastopol Reims obawia się... przepełnienia.

Walkę o życie brytyjskiego chłopca Alfiego Evansa obserwował cały świat. Urodził się 9 maja 2016 r., jednak już po pół roku okazało się, że cierpi na nieznaną chorobę należącą do grupy tzw. schorzeń neurodegeneracyjnych, powodującą stopniowy zanik kolejnych funkcji mózgu.

Po roku leczenia, mimo sprzeciwu rodziców chłopca, lekarze postanowili się poddać. Wystąpili do sądu o zgodę na zaprzestanie intensywnej terapii i podtrzymywania życia. Sąd przyznał im rację. Wyrok podtrzymały Najwyższy Sąd Wielkiej Brytanii oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka, do których odwoływali się rodzice Alfiego. [polecam:https://niezalezna.pl/225170-ostatnie-pozegnanie-alfiego-evansa-byly-oklaski-kwiaty-slowa-o-wojowniku-i-bohaterze]

W tej nierównej walce z chorobą, Alfiego i jego rodzinę wspierał cały świat. Sam papież Franciszek wyraził chęć pomocy i apelował o umożliwienie rodzicom poszukania nowych form leczenia. Niestety i te apele nie dotarły do serc bezdusznych urzędników. Alfie został odłączony od aparatury 23 kwietnia 2018 roku. Tego samego dnia otrzymał włoskie obywatelstwo, by umożliwić mu leczenie w papieskiej klinice pediatrycznej Bambino Gesu. Wyrok Sądu Apelacyjnego jednak przekreślił nadzieje rodziców na uratowanie ich jedynego dziecka.

Alfie miał nie przeżyć bez aparatury, a walczył 5 dni. Okrzyknięty bohaterem i małym wojownikiem zmarł 28 kwietnia pozostawiając w żałobie nie tylko rodziców, ale prawie cały świat.

Tymczasem teraz, z bezdusznością francuskiego dla odmiany sądu, walczą bliscy Vincenta Lamberta, który w 2008 roku miał wypadek samochodowy. Obrażenia, jakich doznał, były na tyle rozległe, że od tamtej pory utrzymywany jest przy życiu za pomocą szpitalnej aparatury.

Sąd - wbrew woli rodziny - postanowił jednak odłączyć mężczyznę, a cała procedura ma być zrealizowana już jutro. 

Jak informują francuskie media, Lambert ma zostać odłączony od aparatury, gdyż szpital Sewastopol Reims obawia się... przepełnienia.

Na stronie „Pozwól mu żyć” przyrodni brat Vincenta Lamberta, David Philippon, zapewnia, że rodzina nie zaprzestanie walki o Vincenta.

„Dla nas ta decyzja jest ciosem, ale spróbujemy ją zablokować. Vincent Lambert jest osobą niepełnosprawną. Pani Buzyn (Minister Zdrowia) i inni starają się, aby umarł z głodu i pragnienia"

- stwierdził.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl