Członkowie Klubów Gazety Polskiej jadą ze Spały na Wawel. Dziś prezes Prawa i Sprawiedliwości oddaje - jak co miesiąc- hołd swojemu zmarłemu bratu, śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, którego doczesne szczątki spoczęły w Krakowie 18 kwietnia 2010 roku.

Klubowicze chcą towarzyszyć Jarosławowi Kaczyńskiemu, a jednocześnie zapobiec eskalacji konfliktu. W minionych miesiącach członkowie KOD, a później także ObywateleRP starali się zakłócić możliwość wjazdu prezesa PiS na Wawel. Dochodziło tam do gorszących scen. Po raz pierwszy tzw. totalna opozycja zorganizowała demonstracje w Krakowie po nieudanej próbie zorganizowania grudniowego puczu w Sejmie. Wznoszono obelżywe okrzyki, blokowano też samochód z prezesem PiS.

Czytaj więcej: Jarosław Kaczyński odwiedził grób brata. Skandaliczne zachowanie „dzieci ubeków”. WIDEO

Przypomnijmy, każdego 18. dnia miesiąca - w miesięcznicę pogrzebu pary prezydenckiej - Jarosław Kaczyński odwiedza grób brata i bratowej w krypcie katedry wawelskiej. Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej. Osiem dni później spoczęli w grobowcu na Wawelu.

Czytaj więcej: Nie chcieli wpuścić Jarosława Kaczyńskiego na Wawel

XII Zjazd Klubów Gazety Polskiej odbywał się w Spale; zaczął się z piątek, potrwał do niedzieli. Zorganizowano tam panele dyskusyjne oraz koncerty. W zjeździe uczestniczył również prezydent Andrzej Duda oraz ministrowie w rządzie Beaty Szydło, m.in. Antoni Macierewicz, Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak i Jan Szyszko.