Korea Płd. rozpoczyna produkcję pocisku przechwytującego

Ministerstwo obrony Korei Południowej podało informację, że wojsko rozpocznie masową produkcję pocisku przechwytującego.

pl.wikipedia.org
Ministerstwo obrony Korei Południowej podało informację, że wojsko rozpocznie masową produkcję pocisku przechwytującego.

Według resortu pocisk o nazwie M-SAM przeszedł testy zdolności operacyjnej. To broń średniego zasięgu ziemia-powietrze przeznaczona do przechwytywania wrogich rakiet balistycznych. Korea Południowa czuje zagrożenie przed potencjalnym atakiem nuklearnym i rakietowym ze strony swego północnego sąsiada. Według południowokoreańskich ekspertów technologia krajowej produkcji mogłaby stać się alternatywą dla amerykańskiego systemu przeciwrakietowego THAAD, którego instalowanie wstrzymano na razie w bazie Seongju.

Elementy THAAD zaczęto rozmieszczać po kolejnych próbach rakietowych reżimu w Pjongjangu. Pod koniec maja pałac prezydencki w Seulu informował, że nowy prezydent Korei Płd. Mun Dze In nie został powiadomiony przez własnych dowódców o tym, że do kraju sprowadzono cztery kolejne wyrzutnie THAAD. 7 czerwca pałac oświadczył, że bezterminowo wstrzymuje rozmieszczenie THAAD w Seongju; jako powód podano konieczność sporządzenia raportu o wpływie działań na środowisko.

KAMD ma według zapewnień Seulu uzyskać sprawność operacyjną do 2020 r., produkcja pocisków ma rozpocząć się pod koniec br., a ich rozlokowywanie - w 2019 r.

Prototyp pocisku M-SAM zdolnego przechwycić wrogą rakietę balistyczną został uznany za sprawny do działań bojowych, spełniając wszystkie wymagania podczas testów na początku miesiąca

- poinformował przedstawiciel ministerstwa obrony Korei Płd. pragnący zachować anonimowość.

 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Korea Południowa #pocisk przechwytujący #resort obrony

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo