Gdzie w Polsce przemówi Trump?

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński poinformował, że Donald Trump wystąpi w Warszawie w historycznym i godnym miejscu.

commons.wikimedia.org Michael Vadon
Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński poinformował, że Donald Trump wystąpi w Warszawie w historycznym i godnym miejscu. Aktualnie trwają ustalenia ze stroną amerykańską.

Łapiński w programie "Kawa na Ławę" w TVN24 został zapytany o miejsce publicznego wystąpienia Donalda Trumpa podczas wizyty w Polsce.

Ja mówię tylko o rzeczach, które są potwierdzone. Trwają ostatnie ustalenia ze stroną amerykańską

- powiedział.

Dopytywany, czy będzie to plac Piłsudskiego czy plac Krasińskich, odpowiedział, że "pojawiają się czasami dwie czy trzy lokalizacje pewnych wydarzeń".

Na pewno to będzie w godnym miejscu, też pewnie historycznym

- podkreślił.

Jak dodał, nie będzie to raczej plac Zamkowy. Przemówienie na placu Zamkowym wygłosił w 2014 roku podczas wizyty w Polsce prezydent USA Barack Obama; wcześniej w tym miejscu przemawiał w 1997 roku prezydent Bill Clinton.

Przypomnijmy, że Donald Trump odwiedzi Polskę 6 lipca na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy. Planowane jest jego osobiste spotkanie z polskim prezydentem, wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski oraz rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza.

 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Donald Trump. Andrzej Duda #USA #Polska

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo