Przygotowania do manewrów Anakonda-18

  

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (CSŁiI) odbyła się międzynarodowa konferencja w ramach przygotowania przyszłorocznego ćwiczenia z wojskami pod kryptonimem Anakonda-18.

Organizatorem konferencji było Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, a jej celem wypracowanie rozwiązań w obszarach problemowych, zidentyfikowanych w ramach poprzedniej edycji ćwiczenia - Anakonda-16 - podaje oficjalny portal DO RSZ.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Sił Zbrojnych, instytucji spoza układu militarnego oraz zaproszeni goście z państw partnerskich, sojuszniczych oraz koalicyjnych. To, na czym nam szczególnie zależało, to kompleksowe spostrzeganie prowadzenia operacji, we wszystkich możliwych domenach prowadzenia działań obronnych. Rozpatrywaliśmy również problematykę, związaną z relacjami dowodzenia, integracją stanowisk dowodzenia narodowych, koalicyjnych i sojuszniczych, jak również działań w zagrożeniach hybrydowych – przyznał płk Artur Warwas, szef Oddziału Ćwiczeń i Szkolenia Bojowego, cytowany przez portal Dowództwa Operacyjnego RSZ. 


W ramach konferencji w Zegrzu omawiane były m.in. przeciwdziałanie działaniom hybrydowym (COUNTER-HYBRID WARFARE), komunikacja strategiczna (STRATCOM), targeting (JOINT TARGETING/JOINT FIRES), przekazanie dowodzenia (TOA), planowanie operacyjne (COMPREHENSIVE APPROACH) oraz wsparcie logistyczne przemieszczenia z elementami koordynacji wykorzystania przestrzeni powietrznej (Logistic Support of RSOM and Sustainment).

Kolejne konferencje planistyczne manewrów Anakonda-18 odbędą się w najbliższych tygodniach. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ,CSŁiI
Tagi

Wczytuję komentarze...

Mateusz Morawiecki w czterech odsłonach. Premier dołączył do "DollyPartonChallenge"

/ https://www.facebook.com/MorawieckiPL

  

Zaczęło się od Dolly Parton - legendarna amerykańska wokalistka i aktorka zamieściła kilka dni temu na Twitterze kompilacje swoich zdjęć dostosowanych do portali społecznościowych z których korzysta. W jej przypadku były to LinkedIn, Facebook, Instagram i Tinder. Wkrótce "szachownice" ze zdjęciami zalały internet, a wyzwanie przybrało różne formy. Jedną z nich podzielił się premier Mateusz Morawiecki.

Dla porządku należy przypomnieć wpis Dolly Parton, która argumentowała, że pokazać chce w ten sposób, że sprawdzi się w pracy, wśród znajomych, wśród fanów i... na randce.

Znajdź w sobie kobietę, która potrafi to wszystko

- napisała gwiazda lat 70.

 

 

Potem pojawiły się przeróbki, w których zamieniano poszczególne portale na ich lokalne wersje (jak. np. rosyjskie vkontakte, czy swojska Nasza Klasa). 

 

Tak siebie samą widzi w tych rolach Małgorzata Kożuchowska:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Taki Piątek 🤣😂🥂 #tgif #naszaklasa #socialmedia 🥂 @dollyparton #dollypartonchallenge

Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_)

 

Dosyć nieoczekiwanie po raz kolejny dystans do siebie pokazał premier Mateusz Morawiecki, który również opublikował zdjęcia w czterech odsłonach. Oto jego wersja #DollyPartonChallenge (link do innych prac).

 

 
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, facebook.com, Instagram

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts