Przygotowania do manewrów Anakonda-18

  

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu (CSŁiI) odbyła się międzynarodowa konferencja w ramach przygotowania przyszłorocznego ćwiczenia z wojskami pod kryptonimem Anakonda-18.

Organizatorem konferencji było Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, a jej celem wypracowanie rozwiązań w obszarach problemowych, zidentyfikowanych w ramach poprzedniej edycji ćwiczenia - Anakonda-16 - podaje oficjalny portal DO RSZ.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Sił Zbrojnych, instytucji spoza układu militarnego oraz zaproszeni goście z państw partnerskich, sojuszniczych oraz koalicyjnych. To, na czym nam szczególnie zależało, to kompleksowe spostrzeganie prowadzenia operacji, we wszystkich możliwych domenach prowadzenia działań obronnych. Rozpatrywaliśmy również problematykę, związaną z relacjami dowodzenia, integracją stanowisk dowodzenia narodowych, koalicyjnych i sojuszniczych, jak również działań w zagrożeniach hybrydowych – przyznał płk Artur Warwas, szef Oddziału Ćwiczeń i Szkolenia Bojowego, cytowany przez portal Dowództwa Operacyjnego RSZ. 


W ramach konferencji w Zegrzu omawiane były m.in. przeciwdziałanie działaniom hybrydowym (COUNTER-HYBRID WARFARE), komunikacja strategiczna (STRATCOM), targeting (JOINT TARGETING/JOINT FIRES), przekazanie dowodzenia (TOA), planowanie operacyjne (COMPREHENSIVE APPROACH) oraz wsparcie logistyczne przemieszczenia z elementami koordynacji wykorzystania przestrzeni powietrznej (Logistic Support of RSOM and Sustainment).

Kolejne konferencje planistyczne manewrów Anakonda-18 odbędą się w najbliższych tygodniach. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: DO RSZ,CSŁiI
Tagi

Wczytuję komentarze...

Ratownicy TOPR odnaleźli ciało jednego z grotołazów

zdjęcie ilustracyjne / Nanuk/Gazeta Polska

  

W Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach ratownicy TOPR odnaleźli ciało jednego z dwóch poszukiwanych od soboty grotołazów – poinformował w czwartek po godz. 22:00 ratownik dyżurny TOPR Krzysztof Długopolski.

W Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach zaginęli dwaj grotołazi, którzy w ubiegły czwartek weszli do niej z czterema towarzyszami. Zostali odcięci przez wodę, która zalała część korytarza w tzw. Przemkowych Partiach. Po wyjściu z jaskini w sobotę późnym popołudniem towarzysze uwięzionych grotołazów zawiadomili ratowników TOPR.

Jaskinia Wielka Śnieżna to najdłuższa i najgłębsza jaskinia w Tatrach. Długość jej korytarzy wynosi niemal 24 km, choć nie wszystkie z nich zostały dokładnie zbadane. Jest to jaskinia o skomplikowanych, wąskich korytarzach i przesmykach, która posiada kilka wejść.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl