Czekają nas upały i burze

Od poniedziałku będzie wysoka temperatura, ale także deszcz. Miejscami mogą wystąpić burze z piorunami.

pixabay.com
Od poniedziałku będzie wysoka temperatura, ale także deszcz. Miejscami mogą wystąpić burze z piorunami.

W poniedziałek są możliwe opady deszczu i burze z piorunami. Spodziewane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Najchłodniej będzie nad morzem 18-20 stopni, 24-26 stopni w regionach północno-wschodnich, wschodnich i centralnych, najcieplej 27-29 stopni na Kujawach, Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce,  Dolnym Śląsku. Wiatr słaby.

We wtorek temperatura będzie zróżnicowana – na Pomorzu 16-18 stopni, Podlasie, Warmia, Kujawy, północna Wielkopolska, Pomorze Zachodnie 22-25 stopni. Warszawa, Dolny Śląsk i Opolszczyźna 30-31 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny.

W środę, 21 czerwca od 16-18 stopni na północy do 20-22 stopni na południu oraz w centrum. Przelotne opady i burze wystąpią na Podlasiu, Warmii i Mazurach, północy Mazowsza oraz na Pomorzu Gdańskim. Wiatr, osiągający w porywach 50-60 km/h.Noc z środy na czwartek będzie bardz ziman- w większej części kraju tylko 7-9 stopni. Na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Podlasiu 17-19 stopni. Na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku 25-26 stopni. Wiatr umiarkowany.

Koniec tygodnia będzie deszczowy, mogą pojawić się bardzo silne burze z ulewnymi opadami deszczu i gradem oraz silnym wiatrem.

 

 Źródło: rmf24.pl,niezalezna.pl,krolowa-superstar.blog.pl

#prognoza pogody #Polska #burze

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo