Dwa wpisy Donalda Trumpa na Twitterze i „pozamiatane”

  

„Siedem miesięcy dochodzeń i przesłuchań, a dowodów na moje domniemane układy z Rosjanami wciąż brak. Jak mi przykro!” - ironizował dziś na Twitterze prezydent USA Donald Trump. Tym samym odniósł się on do zarzutów, które pod jego adresem kierował specjalny prokurator Robert Mueller.

Mueller jest zastępcą prokuratora generalnego Roda Rosensteina, który kieruje śledztwem w sprawie „rosyjskich wpływów podczas wyborów w 2016 r.”. Trump określił te zarzuty mianem „polowania na czarownice”. Do 9 maja br. śledztwem w sprawie „rosyjskich kontaktów” ludzi z otoczenia prezydenta USA kierował ówczesny dyrektor FBI James Comey. Comey, który został zwolniony przez Trumpa. Comey utrzymuje, że prezydent namawiał go, aby „dał sobie spokój z tą sprawą”.

Donald Trump po raz kolejny publicznie oskarżył o fałszywe przedstawianie jego dokonań przez nieprzychylne mu media. „Media produkujące fake news nienawidzą, kiedy używam Twittera. Dzięki temu mogę ich ignorować” - napisał amerykański przywódca.


W swoim innym wpisie, prezydent zaprzeczył, jakoby w Stanach Zjednoczonych panowała recesja i stagnacja.

Mniej ograniczeń, więcej miejsc miejsc pracy, więcej entuzjazmu

- napisał Trump. Zaznaczył, że dzięki kilkusetmilionowej rzeszy odbiorców, może rzetelnie poinformować wyborców o swoich politycznych dokonaniach.


Donald Trump wielokrotnie używał swojego prywatnego konta na Twitterze do przekazywania informacji dotyczących prowadzonej przez siebie polityki. Prezydent już nie raz krytykował wielkie stacje telewizyjne, takie jak CNN czy gazetę „The New York Times” za przekazywanie nierzetelnych informacji odnośnie jego kampanii prezydenckiej, czy samej już prezydentury.

Konto @realDonaldTrump obserwuje ponad 100 milionów ludzi na całym świecie.

Tymczasem 5 lipca Donald Trump przyjeżdża do Polski. Ciekawe, czy i u nas TVN 24 urządzi polowanie na czarownice?

Czytaj więcej: Znamy szczegóły wizyty Trumpa w Polsce. Z kim spotka się prezydent USA?
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,PAP,twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Minister krytycznie o działaniach Komisji Europejskiej. Chodzi o zakaz połowu dorsza

/ pixabay.com/CC0/nastogadka

  

Działania KE ws. dorsza są niewystarczające i nie przyniosą żadnych rezultatów - uważa minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Dodał, ze resort jest za całkowitym ograniczeniem połowów na Bałtyku dla wszystkich gatunków, nie tylko dorsza.

Komisja Europejska wprowadziła we wtorek zakaz połowów dorsza we wschodniej części Morza Bałtyckiego. Zakaz, który będzie obowiązywał do końca roku, ma na celu ratowanie będącego w złym stanie stada dorsza atlantyckiego w tej części Bałtyku.

- Załamanie się tego stada dorsza miałoby katastrofalne skutki dla źródeł utrzymania wielu rybaków i społeczności nadbrzeżnych w regionie Morza Bałtyckiego. Musimy pilnie podjąć działania na rzecz odbudowania tego stada w interesie zarówno ryb, jak i rybaków. Oznacza to szybkie reagowanie na bezpośrednie zagrożenie za pomocą środków nadzwyczajnych podejmowanych przez Komisję. Oznacza to również zarządzanie stadem – i siedliskiem, w którym ono żyje – w sposób właściwy w perspektywie długoterminowej

 - przekonywał komisarz ds. środowiska, polityki morskiej i rybołówstwa Karmenu Vella.

Według resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej są to działania niewystarczające, przygotowane ad hoc pod kątem publikacji medialnych, które "w świetle ochrony dorsza nie przyniosą żadnych rezultatów".

- Stoimy na stanowisku radykalnych zakazów i całkowitego ograniczenia połowów na Bałtyku dla wszystkich gatunków, nie tylko dorsza

 - zaznaczył Gróbarczyk w komentarzu przesłanym PAP. Zwrócił też uwagę "na ochronę tarlisk i miejsc reprodukcji dorsza, które wciąż nie są chronione przez Komisję Europejską".

Dodał, że jeszcze dzisiaj w liście do komisarza ds. środowiska, polityki morskiej i rybołówstwa zaapeluje o "bardziej zdecydowane działania w temacie ochrony Bałtyku".

Decyzja Komisji ws. zakazów połowu dorsza weszła w życie ze skutkiem natychmiastowym i będzie obowiązywała do 31 grudnia 2019 r. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl