Uprawiali marihuanę na dwóch piętrach

Policja zatrzymała osoby, działające w zorganizowanej grupie przestępczej, która wytwarzała narkotyki.  Funkcjonariusze zlikwidowali dwupoziomową plantację i zabezpieczyli sprzęt wartości

policja.pl
Policja zatrzymała osoby, działające w zorganizowanej grupie przestępczej, która wytwarzała narkotyki.  Funkcjonariusze zlikwidowali dwupoziomową plantację i zabezpieczyli sprzęt wartości 2 mln złotych. Wartość narkotyków wynosi około 12 mln złotych.

Policja namierzyła posesję w powiecie cieszyńskim, na której znajdowałą się cała instalacja do uprawy. Plantacja mieściła się na dwóch piętrach, w miejscowości Chybie. Zatrzymano 42-letniego Marka K. z Niemiec – organizatora uprawy i dwóch jego współpracowników – 35-letniego Marka F. z Bochni i 33-letniego Krzysztofa S. z Wisły.

Budynek podzielony był na dwa piętra. Plantacja wyposażona była min. w kompleksowe systemy oświetlania, nawadniania, wentylacji, kontroli wilgotności oraz nawożenia, których procesy nadzorowane były przez synchronizowany zestaw urządzeń monitorujących parametry wpływające na szybki wzrost roślin w celu uzyskania jak największej wydajności. Policja zabezpieczyła prawie 2,5 tys. krzewów w różnym stanie wzrostu, 65 kilogramów gotowego suszu, 15 litrów oleju konopnego. Wartość zabezpieczonych roślin to ponad 11 mln zł, natomiast zysk z już gotowych ujawnionych narkotyków przeznaczonych do sprzedaży, mógł osiągnąć kwotę ponad 1 mln zł.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec wszystkich tymczasowy areszt na 3 miesiące.

 

 Źródło: policja.pl

#policja #narkotyki #marihuana

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo