​Groźne samoloty przy polskiej granicy. Służą do precyzyjnych bombardowań

  

Z bazy lotniczej w Woroneżu przebazowano do Kaliningradu ponad dwadzieścia samolotów bombowych Su-34, a także kilka Su-24MR. Pierwsze maszyny służą do wykonywania precyzyjnych bombardowań, drugie prowadzą rozpoznanie przed atakami bombowców.

Służba prasowa Zachodniego Okręgu Wojskowego poinformowała, że przeniesienie samolotów Su-34 i Su-24MR to element ćwiczeń w zakresie współpracy Sił Powietrznych i Lotnictwa Floty Bałtyckiej.

Jak podał defence24.pl, personel jednostki w Woroneżu w trybie alarmowym przygotował maszyny do przelotu wraz z uzbrojeniem i został przemieszczony w rejon Kaliningradu.

Portal wyjaśnia, że załogi Su-34 wykonują precyzyjne bombardowania, misje wsparcia sił własnych oraz loty na małej wysokości, natomiast samoloty Su-24MR prowadzą rozpoznanie przed atakami bombowców, oraz identyfikują ukryte stanowiska przeciwnika naprowadzając na nie własne lotnictwo. 

Jak dodano, stacjonujące na stałe w Woroneżu załogi samolotów bombowych Su-34 posiadają doświadczenie z lotów bojowych nas Syrią

Władimir Putin zapewnił dziś, że operacja wojskowa w Syrii przyniosła rosyjskiej armii „bezcenne doświadczenie” działania w warunkach bojowych, a przemysł obronny mógł w trakcie operacji sprawdzić nowe rodzaje broni. – Siły zbrojne Rosji zyskały nową jakość – dodał Putin w trakcie corocznej telekonferencji z obywatelami.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl,defence24.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad 4 mln wniosków o świadczenie 500+

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/PhotoMIX-Company

  

- Od 1 lipca rodzice złożyli łącznie 4,2 mln wniosków o świadczenie wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500 plus" – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Bożena Borys-Szopa. Minister zaznaczyła, że złożenie wniosku do końca września gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca.

Minister rodziny przypomniała, że po rozszerzeniu formuły programu "Rodzina 500 plus" ze wsparcia może skorzystać ok. 6,8 mln dzieci.

"Do 13 września 5,962 mln dzieci z całej Polski otrzymało już środki z programu >>Rodzina 500 plus<<. Nasze szacunki wskazują, że docelowo uprawnionych do tego świadczenia jest aż 6,8 mln dzieci. Przypomnę, że przed rozszerzeniem programu na każde dziecko, uprawnionych do świadczenia było 3,6 mln dzieci"

- wskazała Borys-Szopa.

Poinformowała, że w ciągu dwóch i pół miesiąca od wejścia programu w nowej, rozszerzonej formule rodzice złożyli łącznie 4,2 mln wniosków o świadczenie wychowawcze.

"To fantastyczny wynik"

- oceniła.

Dodała, że od początku trwania programu, czyli od kwietnia 2016 roku do połowy września 2019, do rodzin trafiło już blisko 80 mld zł.

Szefowa MRPiPS zaapelowała do tych, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o świadczenie, by zrobili to w ciągu najbliższego tygodnia.

"Tylko złożenie wniosku do końca września gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Jeśli wniosek zostanie złożony po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku, a pieniądze za poprzednie miesiące zwyczajnie przepadną"

- zaznaczyła minister rodziny.

Program "Rodzina 500 plus" w nowej odsłonie zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Osoby, które mają przyznane do 30 września br. świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci, składają jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.

Od początku lipca wnioski o świadczenie można składać drogą elektroniczną: za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Od 1 sierpnia jest to możliwe także drogą tradycyjną, w formie papierowej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl