​Groźne samoloty przy polskiej granicy. Służą do precyzyjnych bombardowań

Z bazy lotniczej w Woroneżu przebazowano do Kaliningradu ponad dwadzieścia samolotów bombowych Su-34, a także kilka Su-24MR.

mil.ru
Z bazy lotniczej w Woroneżu przebazowano do Kaliningradu ponad dwadzieścia samolotów bombowych Su-34, a także kilka Su-24MR. Pierwsze maszyny służą do wykonywania precyzyjnych bombardowań, drugie prowadzą rozpoznanie przed atakami bombowców.

Służba prasowa Zachodniego Okręgu Wojskowego poinformowała, że przeniesienie samolotów Su-34 i Su-24MR to element ćwiczeń w zakresie współpracy Sił Powietrznych i Lotnictwa Floty Bałtyckiej.

Jak podał defence24.pl, personel jednostki w Woroneżu w trybie alarmowym przygotował maszyny do przelotu wraz z uzbrojeniem i został przemieszczony w rejon Kaliningradu.

Portal wyjaśnia, że załogi Su-34 wykonują precyzyjne bombardowania, misje wsparcia sił własnych oraz loty na małej wysokości, natomiast samoloty Su-24MR prowadzą rozpoznanie przed atakami bombowców, oraz identyfikują ukryte stanowiska przeciwnika naprowadzając na nie własne lotnictwo. 

Jak dodano, stacjonujące na stałe w Woroneżu załogi samolotów bombowych Su-34 posiadają doświadczenie z lotów bojowych nas Syrią

Władimir Putin zapewnił dziś, że operacja wojskowa w Syrii przyniosła rosyjskiej armii „bezcenne doświadczenie” działania w warunkach bojowych, a przemysł obronny mógł w trakcie operacji sprawdzić nowe rodzaje broni. – Siły zbrojne Rosji zyskały nową jakość – dodał Putin w trakcie corocznej telekonferencji z obywatelami.

 Źródło: PAP,niezalezna.pl,defence24.pl

 

#Rosja #samolot #Kaliningrad #Su-24MR #Su-34

plk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo