"Europa będzie zalewana uchodźcami" - ostrzega prof. Kleiber. I dodaje: to problem na wiele lat

- Problem z migracją jest bardzo poważny i zostanie z nami na kilka lub kilkanaście kolejnych lat. W dłuższym okresie widzę te sprawy gorzej.

pl.wikipedia.org CC BY 2.0
- Problem z migracją jest bardzo poważny i zostanie z nami na kilka lub kilkanaście kolejnych lat. W dłuższym okresie widzę te sprawy gorzej. Ruchy uchodźcze będą trwały i będą się potęgować, a Europa będzie zalewana uchodźcami - powiedział dzisiaj prof. Michał Kleiber na antenie Telewizji Republika.

Ambasador Komisji Europejskiej ds. nowej narracji dla Europy, prof. Michał Kleiber, był gościem programu "W punkt".

Mało jest osób, które uświadamiają sobie skalę wyzwań, które stoją przed Europą, aby ta przetrwała w dobrej kondycji. Ja problem widzę w szerszym kontekście. Gdyby Unia Europejska potrafiła zająć twarde stanowisko dotyczące napływu migrantów do państw unijnych, byłoby łatwiej rozwiązać problemy inne, codzienne. Gdyby wszyscy mieli pewność pewnej strategii i kierunku polityki oraz obrony fundamentalnych wartości, które w Unii są, wtedy decyzje w sprawie przyjęcia uchodźców byłyby łatwiejsze do podjęcia

- mówił prof. Kleiber.

Gość Telewizji Republika podkreślił, że politycy europejscy nie zdają egzaminu.

Problem z migracją jest bardzo poważny i zostanie z nami na kilka lub kilkanaście kolejnych lat. W dłuższym okresie widzę te sprawy gorzej. Te ruchy uchodźcze będą trwały i będą się potęgować, a Europa będzie zalewana uchodźcami

- zaznaczył.

- Dziś już mamy takie miejsca w Europie. Ludzie spoza Starego Kontynentu stanowią tam większość mieszkańców albo przynajmniej sporą jego część - wyjaśnia.

CZYTAJ WIĘCEJ: W Brukseli atakują Polskę. Szef MSZ ostro: relokacja to siłowe przesiedlanie imigrantów

Prof. Michał Kleiber zaznacza, że zarzuty KE wobec Polski wydają się bezzasadne.

 

 Źródło: telewizjarepublika.pl,niezalezna.pl

#prof. Michał Kleiber

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo