Z OSTATNIEJ CHWILI

NBP: Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniła stóp procentowych • • •

Nowe mundury polskiej policji

Granatowy kolor i furażerka - to główne zmiany w policyjnym mundurze ćwiczebnym. Służbę będą w nich pełnić funkcjonariusze z wydziałów patrolowych i interwencyjnych.

mswia.gov.pl
Granatowy kolor i furażerka - to główne zmiany w policyjnym mundurze ćwiczebnym. Służbę będą w nich pełnić funkcjonariusze z wydziałów patrolowych i interwencyjnych.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podało informację, że w nowym mundurze ćwiczebnym służbę pełnić będą policjanci z wydziałów patrolowych, interwencyjnych, patrolowo-interwencyjnych oraz konwojowych.
 

Czarny kolor mundurów ćwiczebnych obowiązuje od 1997 r. Na przestrzeni tych lat znacząco zmienił się chociażby rodzaj tkanin, które obecnie gwarantują większą wytrzymałość i komfort użytkowania. Wprowadzane zmiany wynikają zatem z potrzeby dostosowania tego ubioru do aktualnych wymogów służby oraz oczekiwań policjantów. Związane są także z utworzeniem nowego stanowiska – starszy dzielnicowy. Wszystko będzie wykonane z wytrzymałego i przewiewnego materiału

-czytamy w projekcie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wymiana umundurowania będzie odbywała się sukcesywnie: funkcjonariusze będą mogli używać dwóch rodzajów mundurów do końca 2021 roku. Projekt wprowadza wiele innych rozwiązań związanych noszeniem umundurowania.

Zgodnie z nowymi przepisami policjanci, którzy są w samochodzie służbowym nie będą musieli nosić czapek służbowych. Z obowiązku noszenia nakrycia głowy zwolnieni zostaną również rzecznicy prasowi podczas wystąpień w mediach. W niektórych przypadkach możliwe będzie łączenie elementów munduru służbowego z mundurem wyjściowym. Wszystkie zmiany mają ułatwić funkcjonariuszom wykonywanie zadań służbowych i poprawić ich wizerunek.  

 

 

 Źródło: niezalezna.pl,mswia.gov.pl

#policja #MSWiA #furażerka

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo