Trump: Andrzej Duda przed Władimirem Putinem

  

Drugie zagraniczne tournée Donalda Trumpa rozpocznie się od Polski. Z Warszawy amerykański prezydent uda się do Hamburga na szczyt G20, aby spotkać się z przywódcami najsilniejszych gospodarczo krajów świata. W spotkaniu ma wziąć udział również Władimir Putin.

Pierwsze spotkanie prezydenta Trumpa z prezydentem Rosji będzie więc miało miejsce bezpośrednio po wizycie w Polsce. Po mocnych słowach pani ambasador USA przy ONZ-ecie Nikki Haley na temat Krymu i po wyraźnym podkreśleniu wagi art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego („zbrojny atak na jednego z nich [sygnatariuszy] … będzie uznany za atak na wszystkich”) podczas spotkania z prezydentem Rumunii to kolejny sygnał świadczący o tym, że opowieści o prorosyjskości Trumpa i jego niechęci do NATO można włożyć między bajki. Trump biznesmen i negocjator pokazuje Putinowi, że będzie z nim rozmawiał z pozycji siły. Trump polityk, myślący już o drugiej kadencji, pokazuje, że pamięta o głosach wyborców polskiego pochodzenia z Michigan, Wisconsin i Pensylwanii, które bardzo pomogły mu w ubiegłorocznym zwycięstwie.
 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl