Czy podłożył bombę w Warlubiu? Policja zatrzymała mężczyznę

Policja zatrzymała w Bydgoszczy 42-letniego mężczyznę z Grudziądza.

policja.pl
Policja zatrzymała w Bydgoszczy 42-letniego mężczyznę z Grudziądza. Według funkcjonariuszy może mieć związek z podłożeniem prawdopodobnie ładunku wybuchowego pod autem nauczycielki z Warlubia.


Podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji powiedział, że "mężczyzna z Grudziądza został zatrzymany na terenie Bydgoszczy przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Jeszcze dzisiaj zostanie przewieziony do Świecia, gdzie prowadzone jest postępowanie.

Wcześniej oficer prasowy Komendy Miejskiej w Świeciu sierż. Joanna Tarkowska informowała, że nauczycielka, która przyjechała do pracy, pod swoim citroenem berlingo znalazła bańkę z jakąś substancją i mechanizmem tykającym jak budzik. Ewakuowanych zostało 680 przedszkolaków, uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół. W jej skład wchodzą: przedszkole, podstawówka, gimnazjum. Ewakuacja nastąpiła także z pobliskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Dzieci i młodzież rozwieziono autobusami do ich domów.

Policja zabezpieczyła teren wokół szkoły i ośrodka. Wezwano specjalistów z zespołu minersko-pirotechnicznego z Komendy Wojewódzkiej Policji z Bydgoszczy.Policyjni pirotechnicy korzystając z robota, usunęli podejrzany ładunek spod samochodu. Następnie na pobliskim placu przeprowadzili eksplozję kontrolowaną, neutralizując w ten sposób ładunek. Do pracy przystąpili policjanci kryminalni i kryminalistycy, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności sprawy.

 

 Źródło: niezalezna.pl PAP

#Grudziądz #policja #Bydgoszcz

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo