Olej opałowy sprzedawali jako ropę. Zarobili miliony na wyłudzeniu VAT-u

Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą.

policja.pl
Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie odbarwiali olej opałowy, który trafiał do obiegu jako napędowy w całym kraju, mimo, iż – zgodnie z dokumentami - paliwo miało zostać wywiezione poza granice Polski. Przestępcy narazili Skarb Państwa na 10 mln zł strat. W sprawie jest już 15 podejrzanych: zajmowali się odbarwianiem paliwa, jego transportem i fałszowaniem dokumentacji.

Z ustaleń funkcjonariuszy lubelskiego CBŚP i lubelskiego UCS z Białej Podlaskiej, zorganizowana grupa przestępcza, prowadziła nielegalny obrót paliwami płynnymi. Grupa działała w kilku województwach od grudnia 2015 r. do października 2016r. Przestępcy kupowali poza granicami kraju olej opałowy. Miał on być transportowany cysternami do innego państwa. Towar jednak był odbarwiany. Policja ustaliła, że już jako napędowy, trafiał do stacji paliw w całym kraju. Oczywiście był sprzedawany jako legalne paliwo.

Do pierwszych zatrzymań doszło w połowie października 2016 r. Policja ustaliła kolejne osoby zamieszane w sprawę. Mundurowi zatrzymali niedawno osiem osób, w tym organizatorów procederu i ich pomocników.  Wszyscy usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej jak też naruszeń kodeksu karno-skarbowego.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

#policja #olej

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo