Polska rodzina rodzinie syryjskiej

  

Pewna zaprzyjaźniona rodzina z czwórką dzieci uradziła, a właściwie była to decyzja samych dzieci, że jedno 500+ będzie oddawała na potrzeby rodziny z Aleppo. To poruszająca i inspirująca ilustracja tego, jak działa program Caritasu „Rodzina rodzinie”.

Przytoczona kwota odpowiada miesięcznemu budżetowi rodziny, jaki przyjęto w programie. Pieniądze przeznaczane są na podstawowe potrzeby, np. wodę pitną z cystern czy prąd pochodzący z generatorów, po prostu na przeżycie. Z takiej pomocy korzysta np. samotna staruszka Mouna Aboud Saba, którą wspiera pewna stołeczna parafia. Prócz niej finansuje dziewięć syryjskich rodzin w ramach półrocznego zobowiązania. Obecnie parafii biorących udział w programie jest ponad 700. Prócz nich są jeszcze zgromadzenia zakonne, szkoły, wspólnoty itd. Część z nich uruchamia już drugą półroczną turę programu. To jedna z odpowiedzi na zarzuty, że polscy katolicy są przeciwko uchodźcom. Drugą powinno być pilniejsze słuchanie ogłoszeń parafialnych i przystąpienie wraz ze swoją wspólnotą do programu, który ratuje konkretne osoby, tam na miejscu, gdzie chcą one odbudowywać normalne życie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts