Szczecin wspomina pielgrzymkę JPII

Szczecinianie obchodzili dzisiaj 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w ich mieście. Z tej racji abp Andrzej Dzięga przewodniczył mszy świętej.

pl.wikipedia.org PapaJCruz
Szczecinianie obchodzili dzisiaj 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w ich mieście. Z tej racji abp Andrzej Dzięga przewodniczył mszy świętej. - Nie byłaby Polska tak wewnętrznie silna i zdeterminowana w naszym pokoleniu, gdyby nie zasiew jego słowa, modlitwy i błogosławieństwa - mówił metropolita szczecińsko-kamieński.

Abp Andrzej Dzięga przypomniał w czasie mszy świętej w katedrze szczecińskiej, że "dziękujemy za tamto dotknięcie, obecność, modlitwę, błogosławieństwo, ukierunkowanie i zasiew". 30 lat temu papież Jan Paweł II przewodniczył Eucharystii na Jasnych Błoniach. Dziś mieszkańcy Szczecina przyszli podziękować za to wydarzenie. Świadkowie tamtych dni podkreślają, że bardzo istotne było przesłanie Jana Pawła II "Rodzina w jedności z Bogiem".

Metropolita na pamiątkę tej rocznicy odprawiał mszę w tym samym ornacie, który 30 lat temu miał na sobie Jan Paweł II.

Nie byłaby Polska tak wewnętrznie silna i zdeterminowana w naszym pokoleniu, gdyby nie zasiew jego słowa, modlitwy i błogosławieństwa. I Szczecin nie byłby dzisiaj sobą, i cały region Zachodniego Pomorza nie byłby taki, jaki jest

- mówił abp Andrzej Dzięga.

 

 Źródło: radioszczecin.pl,niezalezna.pl

#Szczecin #Jan Paweł II #pielgrzymka #Andrzej Dzięga

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo