Jak Sowa i przyjaciele zniszczyć nas postanowili

  

„Krótka rozprawa” ujrzała wczoraj światło dzienne. Przy szczęku sztućców i brzęku pucharów, przy akompaniamencie rechotu i w atmosferze ogólnego zrozumienia. Tak w skrócie przebiega zarejestrowana w restauracji Sowa i Przyjaciele rozmowa pomiędzy Pawłem Grasiem, ks. Kazimierzem Sową, b. szefem BOR-u Marianem Janickim oraz biznesmenem Jerzym Mazgajem.

Furda tam, nikomu do talerza nie zaglądam (chyba że akurat je za nasze, a nie powinien). Gorzej, że to osobliwe towarzystwo w uwiecznionej dla potomnych na taśmie rozmowie opowiada rzeczy wręcz niesłychane. Oto „kapłan TVN-u” ks. Kazimierz Sowa pozwala sobie na daleko posunięte komentarze i sugestie, by „zniszczyć »Gazetę Polską«”. Zniszczyć za to, że „GP” śmiała opisać przeszłość Jerzego Mazgaja jako ormowca i założyciela koła TPPR-u. Przypomnijmy – z tych to pozycji Mazgaj płynnie wcielił się w rolę biznesmena, znawcy win, cygar i bon vivanta – współwłaściciela III RP.

Każdy może mieć takie zdanie na temat mediów, jakie chce. Śp. Jacek Kwieciński wielokrotnie powtarzał, że uważa Adama Michnika i „Gazetę Wyborczą” za największych szkodników. Powtarzał to w niemal każdych „Odcinkach”, publikowanych przez lata na łamach naszego tygodnika. Czym innym jednak są nawet najostrzejsze publicystyczne tezy, a czym innym słowa rzucane przy milczącej aprobacie ludzi władzy.

Sam mam krytyczne zdanie o mediach – od parówkowego portalu Tomasza Lisa począwszy, przez „Gazetę Wyborczą”, aż do odpychającej, pozującej na radykalnie prawicową „Warszawską Gazetę”. Do głowy by mi jednak nie przyszło, by nawoływać do ich zniszczenia. A taką właśnie sugestię wyraził nie byle kto, bo duchowny, który oprócz bycia medialnym celebrytą mainstreamowych mediów, jawi się na taśmach z „Sowy” jako mało subtelny, ale wpływowy „poruszyciel spraw”, mający za słusznie minionych czasów Platformy Obywatelskiej niebagatelny wpływ na polską politykę. Ksiądz Sowa i przyjaciele (cóż za rozkoszny zbieg okoliczności) ustawiają podczas biesiady kolejne „słupy” w spółkach skarbu państwa, rozdają posady, a „Polskę traktują jak sukno do porwania” – by zacytować księcia Radziwiłła z „Potopu”. A na dodatek rozprawiają, jak wykończyć nieprzychylne im media.

„Gazeta Polska” od lat opisuje środowisko „elit III RP”, których przedstawiciele zbierali się przy stolikach w kolejnych VIP-roomach. Opisywaliśmy i opisujemy ich korzenie i powiązania. To, jak widać, doprowadza do wściekłości bohaterów naszych tekstów. Tak bardzo, że nie wahają się mówić wprost o konieczności zniszczenia Strefy Wolnego Słowa. „Zniszczyć, nie polemizować” – mówi duchowny do byłego aparatczyka ORMO, jednocześnie swojego chlebodawcy z upadłej krakowskiej spółki. Przy milczącej aprobacie najważniejszych wówczas ludzi w Polsce.

Po raz kolejny mamy okazję zerknąć za kulisy III RP. Kulisy, które pokazują to, za czego wskazywanie odsądzane od czci i wiary było całe środowisko niepodległościowe, czyli układ. Układ, który dzieli, rządzi, straszy i wykańcza. Wraz z księdzem i byłym ormowcem biesiaduje szef BOR-u i rzecznik rządu – żaden z nich nie protestuje, gdy mówi się o „zniszczeniu” niewygodnej gazety.

Czas po raz kolejny pokazał, iż rację miały „oszołomy”, które mówiły, że za zasłoną niewiedzy kryją się knucie, spisek i walka z niezależnymi mediami. Prowadzona przez ludzi, którzy na co dzień mają usta pełne frazesów, i co gorsza – faryzejskich błogosławieństw. Cóż, rozmowę ks. Sowy i Mazgaja z „Sowy i Przyjaciół” musimy teraz przeanalizować i porównać z kalendarzem ataków na „Gazetę Polską” – procesami sądowymi, wyrokami, nękaniem nas w legalny i quasi-legalny sposób. Może to być arcyciekawe zestawienie. Dla śledczych, ale chyba nie tylko dziennikarzy.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts