Gowin ośmieszył opozycję. „Słowa o izolacji Polski można włożyć między bajki”

  

Według wicepremiera Jarosława Gowina, niczym domek z kart runęła misternie budowana przez opozycję narracja, z godnie z którą Polska na arenie międzynarodowej miałaby być izolowana. Gowin wskazuje, że sugerowanie izolacji, w obecnej sytuacji zakrawa na absurd. „Ważne i symboliczne jest to, że Polska jest jednym z pierwszych krajów europejskich, które odwiedzi Donald Trump” - podkreśla Jarosław Gowin.

Rzecznik Białego Domu zapowiedział, że podczas wizyty w Polsce prezydent USA Donald Trump wygłosi „ważne przemówienie”, aby zademonstrować silne związki z Europą Środkową oraz będzie uczestniczył w spotkaniu na szczycie państw Trójmorza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Znamy szczegóły wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Biały Dom: Prezydent wygłosi „ważne przemówienie”

 Według Jarosława Gowina wizyta prezydenta USA w Polsce to potwierdzenie, że „słowa o izolacji Polski można włożyć między bajki”.

- Po pierwsze ważne i symboliczne jest to, że Polska jest jednym z pierwszych krajów europejskich, do których Donald Trump zawita. Jak zapowiedział Departament Stanu, ma podczas tej wizyty wygłosić ważne wystąpienie. Chce tutaj, w Polsce spotkać się z szefami państw naszego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, Międzymorza, jak się to określa. To najlepszy dowód na wagę przywiązywaną przez stronę amerykańską. A jeżeli chodzi o polską stronę, ta wizyta będzie najlepszym dowodem, że mówienie o izolacji Polski na arenie międzynarodowej można włożyć między bajki - mówił Jarosław Gowin na antenie RMF FM.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,RMF FM

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł były premier Chin, zwany "rzeźnikiem Pekinu"

Li Peng / By World Economic Forum from Cologny, Switzerland. croped by Shizhao - Image:Li Peng.jpg, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3963994

  

W wieku 90 lat zmarł były premier Chin Li Peng - powiadomiły dziś chińskie media państwowe. Przez działaczy praw człowieka nazywany był "rzeźnikiem Pekinu" w związku z rolą, jaką odegrał podczas krwawego stłumienia prodemokratycznych protestów na placu Tiananmen w 1989 r.

Według oficjalnej chińskiej agencji Xinhua Li zmarł w poniedziałek wieczorem w Pekinie na nieokreśloną chorobę.

Stanowisko szefa rządu ChRL pełnił w latach 1987-98. 20 maja 1989 r. ogłosił wprowadzenie stanu wojennego w Pekinie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl