Breivik zmienił tożsamość

Odsiadujący wyrok w Norwegii morderca Anders Behring Breivik zmienił imię i nazwisko. Aktualnie figuruje jako Fjotolf Hansen.

flickr.com
Odsiadujący wyrok w Norwegii morderca Anders Behring Breivik zmienił imię i nazwisko. Aktualnie figuruje jako Fjotolf Hansen. Poinformował o tym adwokat Breivika Oeystein Storrvik.

W ten sposób potwierdził informację podaną wcześniej przez dziennik "Verdens Gang". Adwokat odmówił odpowiedzi na pytanie o powody decyzji swojego klienta.

Hansen to bardzo popularne w Norwegii nazwisko, natomiast Fjotolf to imię niezwykle rzadkie, jeśli nie nieznane - informuje AFP.

38-letni obecnie antymuzułmański ekstremista Breivik zabił 22 lipca 2011 r. 77 ludzi, dokonując w ten sposób największego w Norwegii w czasach pokojowych masowego morderstwa. Najpierw zdetonował samochód pułapkę w rządowej dzielnicy Oslo, co pociągnęło za sobą osiem ofiar śmiertelnych, a następnie zastrzelił 69 osób, wśród nich wielu nastolatków, na młodzieżowej imprezie rządzącej wówczas Partii Pracy.Za swe czyny został skazany na 21 lat więzienia z możliwością jej przedłużania, dopóki będzie uznawany za groźnego dla społeczeństwa - co jest w Norwegii najwyższym wymiarem kary.

 

 Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Norwegia #morderca #Fjotolf Hansen

ES
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo