Skąd brednie o zasypywaniu podziałów?

  

Nikt zdrowy na umyśle nie będzie twierdził, że trzeba zasypywać podziały między katem i ofiarą, okupantem i okupowanym, złodziejem i okradanym, zdrajcą wysługującym się wrogowi a patriotą walczącym o życie. W Polsce jednak wystarczy kata, złodzieja i zdrajcę nazwać członkiem jednej z pasożytniczych partii i zaraz zaczyna się litania apeli o pojednanie i zakończenie „wojny polsko-polskiej”. Mamy więc jednać się np. z agentami NKWD. To może też z agentami gestapo? Ta schizofreniczna sytuacja wynika z dwu faktów. Złodzieje i zdrajcy są silniejsi, więc w przewidywaniu ich zwycięstwa wszyscy, którzy osiągnęli już pozycję, starają się zapewnić sobie jakąś przyszłość. Społeczeństwo polskie czuje się źle w demokracji, a idealna dla niego jest epoka jedności moralno-politycznej narodu Edwarda Gierka. Jedna opinia i dobrobyt na kredyt – oto ideał szarego Polaka. Różnica polega tylko na tym, że złodzieje chcieliby budować jedność wokół siebie, a patrioci – budować zgodę złodziei ze sobą. W praktyce jak miałoby to wyglądać? Będziemy wykonywać tylko co drugi rozkaz z Moskwy i Berlina? Złodzieje oddadzą połowę nakradzionego czy dopuszczą innych do możliwości okradania państwa? A kłamcy będą kłamali tylko w dni nieparzyste? Podziałów, w których stawką jest Polska, nie wolno zasypywać. Zdrajcy i złodzieje muszą czuć, że są wykluczeni ze wspólnoty narodowej i obywatelskiej. Tylko że wyborcy chcą słuchać bredni o jedności i każda partia, która nie będzie ględziła o zasypywaniu podziałów, przegra wybory. Taki cyrk dla infantylnego i tchórzliwego społeczeństwa, któremu odebrano kodeks wartości i czuje się ono z tym dobrze. Ale praktyka to inna sprawa.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts