Dziś Dzień Wolności Podatkowej. Najwcześniej w historii!

  

W tym roku Dzień Wolności Podatkowej wypada właśnie dzisiaj. 9 czerwca to  symboliczna data, od której przestajemy przymusowo pracować na potrzeby rządu, a zaczynamy zarabiać wyłącznie dla siebie i swoich rodzin - poinformowało Centrum im. Adama Smitha.

Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień Wolności Podatkowej od 1994 roku. Do obliczania tego dnia służy stosunek udziału wszystkich wydatków publicznych (budżet państwa, samorządów, rządowe fundusze celowe itp.) do produktu krajowego brutto.

"Nominalne dane pochodzą z uzasadnienia do budżetu opracowywanego przez Ministerstwo Finansów, konfrontowane z danymi Eurostatu, oraz z innych oficjalnych źródeł, jak budżety funduszy celowych" - czytamy w komunikacie Centrum.

W stosunku do 23 dotychczasowych lat, w 2017 roku Dzień Wolności Podatkowej wypada najwcześniej. W 1994 roku - pierwszym, gdy był wyliczany, wypadał 1 lipca. W 2016 roku było to 15 czerwca.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Co szokuje KO? Prezydent rozmawiający o koronawirusie na „wygodnych fotelach, przy kawie”

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Mariuszem Kamińskim i Krzysztofem Szczerskim / twitter.com / @marcin_kedryna

  

Zdjęcie ze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem Mariuszem Kamińskim oraz ministrem Krzysztofem Szczerskim (zamieszczone powyżej) wywołało niemałe poruszenie w szeregach Platformy Obywatelskiej. Dla osoby prowadzącej jej konto na Twitterze nie do pomyślenia jest bowiem... że prezydent z rozmówcami o koronawirusie rozmawiali "na wygodnych fotelach, przy kawce".

[polecam:https://niezalezna.pl/312920-prezydent-po-spotkaniu-w-bbn-podjalem-decyzje-o-zwolaniu-specjalnego-posiedzenia-sejmu]

Wspomniane spotkanie odbyło się w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Po jego zakończeniu prezydent Duda poinformował, że jeszcze dziś zwróci się do marszałek Witek o zwołanie specjalnego posiedzenia Sejmu. - Chcemy udzielić informacji na temat tego, na jakim etapie znajduje się dziś epidemia w Europie - powiedział prezydent.

Niespodziewanie i w dziwaczny sposób spotkanie skomentowano na oficjalnym profilu Koalicji Obywatelskiej na Twitterze.

-W wygodnych fotelach, przy kawie walczą z #koronawirus...

- napisano, przyozdabiając zdjęcie napisami "TAK PREZYDENT I RZĄD W FOTELACH, PRZY KAWCE WALCZĄ Z KORONAWIRUSEM. CZUJECIE SIĘ BEZPIECZNIEJ?" (zachowaliśmy oryginalną formę i pisownię) oraz, w sumie nie wiedzieć czemu, logiem Platformy Obywatelskiej.

Poniżej wpisu KO pojawiły się też ciekawe komentarze, w zdecydowanej większości wyśmiewające autorów "szokującej" grafiki.

"Koalicja Obywatelska na tropie skandalu. Siedzą (!) i rozmawiają na temat koronawirusa. Nie do pomyślenia, że można ustalać pewne rzeczy na siedząco, zachowywać spokój i nie siać paniki"

- napisała użytkownik pietruszkanatki.

Zamieszczamy także kilka innych komentarzy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts