​Szok! Terrorysta z Notre Dame dostał od UE nagrodę za walkę z dyskryminacją

Dżihadysta, który wczoraj pod katedrą Notre-Dame w Paryżu zaatakował policjantów młotkiem, wcześniej otrzymał nagrodę Unii Europejskiej. Za napisanie artykułu, w którym skarżył się na...

Zuffe; creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en / Tidskrift.nu
Dżihadysta, który wczoraj pod katedrą Notre-Dame w Paryżu zaatakował policjantów młotkiem, wcześniej otrzymał nagrodę Unii Europejskiej. Za napisanie artykułu, w którym skarżył się na... rasizm wobec migrantów.
 
Algierski islamista krzyczał „to za Syrię”, uderzając w głowę młotkiem francuskiego policjanta. Przy terroryście znaleziono dwa noże kuchenne oraz inną „niewyrafinowaną broń”.

Następnie wyszło na jaw, że napastnik przyrzekł wierność dżihadystycznemu Państwu Islamskiemu w nagraniu wideo znalezionym podczas rewizji w jego mieszkaniu.

Okazało się, że zamachowiec, 40-letni Farid Ikken, mieszkał w Szwecji, pracując jako dziennikarz. Co więcej, otrzymał w 2009 r. nagrodę dziennikarską UE — „Razem przeciw dyskryminacji!” (National Commissioners National Prize Against Discrimination) za reportaż, w którym podnosił temat rzekomego rasizmu wobec migrantów.

„Innymi słowy, terrorysta który dosłownie próbował zatłuc ludzi na śmierć młotkiem, częściowo motywował się swoim gniewem przeciwko nieprzestrzeganiu poprawności politycznej”

– komentuje portal infowars.com.
 
W swoim nagrodzonym artykule islamista poruszył również kwestię „osób ubiegających się o azyl, które nie mają dostępu do opieki medycznej, przez co są zmuszone szukać jej u wolontariuszy wśród personelu medycznego i innych osób” – pisała o nagrodzonej „twórczości” Ikkena Komisja Europejska.
 
W Szwecji islamista otrzymał również tytuł magistra.

Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"
 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Szwecja #Paryż #zamachowiec #nagroda #Komisja Europejska

oa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo