Wolność słowa według feministek

Dorota Łomicka

Absolwentka Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na UKSW, z \"Gazetą Polską Codziennie\" związana od 2013 r.

Kontakt z autorem

  

Wczoraj w Gdyni odbyła się konferencja „Katolicka Rewolucja w Biznesie”, której patronem medialnym była m.in. „Gazeta Polska Codziennie”. Organizacje lewicowo-feministyczne próbowały zablokować konferencję – kłamiąc, obrażając i skarżąc się prezydentowi miasta. Ten nie uległ jednak przeciwnikom inicjatywy i nie odwołał swojego patronatu honorowego.

Konferencja „Katolicka Rewolucja w Biznesie” organizowana jest przez Fundację Wiara w Biznesie oraz Polską Akademię Biznesu. Co ciekawe, jak piszą sami zainteresowani, są to organizacje świeckie, których podstawowym celem jest edukacja w sferze gospodarczej.


„Do prezydenta Wojciecha Szczurka apelujemy o odwołanie patronatu nad tą merytorycznie wątpliwą konferencją, która służy propagowaniu i finansowaniu organizacji zagrażającej ładowi społecznemu, a zgoda na organizację tego wydarzenia stanowi formę legitymizacji dla jej działań”

– można przeczytać na stronie Inicjatywy Feministycznej. Feministkom nie podobało się też miejsce spotkania – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny. Przeciwko organizacji wydarzenia protestowała też m.in. Partia Razem, której zdaniem organizatorzy konferencji, a także partner główny – Instytut „Ordo Iuris” – to „fundamentalistyczne organizacje dążące do radykalnych zmian w prawie, mających na celu ograniczenie praw człowieka”.

Mimo nacisków środowisk lewicowo-feministycznych wydarzenie doszło do skutku, a prezydent Gdańska Wojciech Szczurek nie odwołał swojego patronatu. „Gdynia jest miastem otwartym. Każdego dnia odbywają się tu dyskusje i debaty różnych środowisk. Staramy się je wspierać i pomagać w ich realizacji, gdyż budują tkankę społeczeństwa obywatelskiego” – można przeczytać w przesłanym "Gazecie Polskiej Codziennie" stanowisku urzędu miasta.

– Obyło się bez incydentów, chociaż było kilka osób, które się nie modliły i nagrywały wystąpienia prelegentów – mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Tomasz Sztreker, właściciel Polskiej Akademii Biznesu, współorganizatora konferencji. Jego zdaniem argumenty organizacji protestujących przeciwko wczorajszemu spotkaniu były kłamliwe i nietrafione.  Nie sprawdzono nawet, kto jest faktycznym organizatorem – prezesem Fundacji Wiara w Biznesie nie jestem ja, tylko mój tata Wojciech Sztreker. Chcę też podkreślić, że salę w PPNT wynajęliśmy na zasadach komercyjnych – mówi „Codziennej”.

Zdaniem Tomasza Sztrekera powody protestów były różne. – Działamy w obronie przedsiębiorców i wolności gospodarczej, co najwyraźniej nie wszystkim się podoba, podobnie jak określenie „katolickie”. Ale wisienką na torcie był nasz partner główny – Instytut „Ordo Iuris” – ocenia.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

104-latka oddała głos na Cyprze

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; dimitrisvetsikas1969

  

W odbywających się na Cyprze wyborach do Parlamentu Europejskiego głosowała 104-letnia Eleni Hadjihanna z małej wioski Kotsiatis niedaleko Nikozji. Jak twierdzi, chciała pokazać młodym Cypryjczykom, że udział w wyborach to patriotyczny obowiązek.

Do punktu wyborczego przywiózł ją jej syn Antonis.

“Moja mama poinformowała nas już kilka miesięcy temu, że chce wziąć udział w tych wyborach”

– powiedział PAP Antonis. „Uważa, że młodzi Cypryjczycy powinni bardziej aktywnie włączyć się w życie polityczne kraju. Chce im dać przykład” - dodał.

Na pytanie Antonisa, na kogo będzie głosować, Eleni tylko go ofuknęła. „Mama oświadczyła mi, że to nie moja sprawa. Powiedziała +mój głos to mój sekret+” – śmieje się Antonis.

Hadjihanna, która jest maronitką, urodziła się we wsi Ayia Marina, znajdującej się obecnie na terenie nieuznawanej przez nikogo oprócz Turcji Tureckiej Republice Cypru Północnego. Oprócz Antonisa ma jeszcze 14 innych dzieci.

Maronici są na Cyprze chrześcijańską mniejszością narodową.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl