Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Polski rząd udziela rad

Kwestie logistyczne, dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony przed aktami terroru - interesują delegację Panamy, która od kilku dni gości w Krakowie i chce skorzystać z polskich doświad

twitter.com/archwwa
Kwestie logistyczne, dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony przed aktami terroru - interesują delegację Panamy, która od kilku dni gości w Krakowie i chce skorzystać z polskich doświadczeń w przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży.

Panama będzie gospodarzem 34. ŚDM w styczniu 2019 r. Delegacja reprezentująca stronę państwową, kościelną oraz miasto Panama odwiedziła m.in. Campus Misericordie w Brzegach, Błonia oraz Sanktuarium Jana Pawła II.

Dziś w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego odbyło się spotkanie z udziałem szefowej Kancelarii Premiera Beaty Kempy, ówczesnego koordynatora ŚDM Pawła Majewskiego, wojewody małopolskiego Piotra Ćwika oraz przedstawicieli służb, które uczestniczyły w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży były wielkim świadectwem wiary młodych osób z całego świata, ale także wielkim sukcesem państwa polskiego, sukcesem organizacyjnym

 - mówiła dziennikarzom minister Kempa. Jak dodała delegacja z Panamy na poziomie bardzo roboczym rozmawia ze stroną polską, w jaki sposób zorganizować tak duże wydarzenie.

Kempa zaznaczyła, że choć Polska i Panama różnią się pod względem porządku prawnego, pewne zjawiska są jednakowe.
 

Zjawisko terroryzmu jest powszechne na całym świecie, a skutki, z którymi trzeba się zmagać są jednakowe. Sposób postępowania można wypracować jednakowy i my doświadczeniami, jak byliśmy na to przygotowani dzisiaj podzieliliśmy się z delegacją z Panamy

 – powiedziała.

Dodała, że delegację Panamy interesowały m.in. rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa, sił zbrojnych, wiz, pomocy medycznej i przygotowania na ewentualny atak terrorystyczny.
 

Rozpoczęliśmy od naszych rozwiązań prawnych czyli od specustawy, która pomogła w skutecznym przeprowadzeniu tego wydarzenia


– powiedziała Kempa. „Mówiliśmy m.in. o naszym rozwiązaniu dotyczącym mostu powietrznego, który przygotowaliśmy w Krakowie" – mówiła.

 

Źródło: PAP,niezalezna.pl

#Światowe Dni Młodzieży #Panama #Polska #terroryzm

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo