Ariana Grande zagra w Paryżu. Zaostrzone środki bezpieczeństwa

Dziś odbędzie się koncert Ariany Grande w Paryżu. Impreza dojdzie do skutku mimo najwyższego stopnia zagrożenia atakiem terrorystycznym.

flickr.com
Dziś odbędzie się koncert Ariany Grande w Paryżu. Impreza dojdzie do skutku mimo najwyższego stopnia zagrożenia atakiem terrorystycznym. To właśnie pod koniec koncertu piosenkarki w Manchesterze doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęło 22 osoby, w tym dwoje Polaków, a ponad 120 zostało rannych. 

Francuskie ulice patrolowane są przez policjantów oraz żołnierzy z bronią gotową do strzału. W tym kraju nadal obowiązuje stan wyjątkowy w związku z zagrożeniem ze strony islamskich terrorystów. Został on wprowadzony we Francji w 2015 roku w celu zwalczania zagrożenia terrorystycznego. W maju tego roku przedłużono go do 1 listopada – poinformował wówczas prezydent Emmanuel Macron po spotkaniu na temat bezpieczeństwa państwa.
 
Decyzja o przedłużeniu obowiązywania przepisów o stanie wyjątkowym, ogłoszona w komunikacie Pałacu Elizejskiego, została podjęta właśnie w następstwie zamachu terrorystycznego w Manchesterze na północy Wielkiej Brytanii. W ataku tym śmierć poniosły 22 osoby, w tym dwoje Polaków, a ponad 120 osób zostało rannych.

W czasie koncertu Grande mają obowiązywać zaostrzone środki bezpieczeństwa – zapowiedziała paryska prefektura.
 
Imprezę zaplanowano w pałacu sportów w Bercy. Wokół niego mają czuwać dodatkowe patrole policji i wojska w cywilu. Szczególna uwaga ma zostać zwrócona na środki transportu miejskiego, które będą dowoziły widzów do Sali koncertowej.

Po południu na przylegających do Bercy ulicach i bulwarach ruch zostanie całkowicie wstrzymany – podaje tvp.info.

 

 Źródło: tvp.info,niezalezna.pl

#Manchester #Ariana Grande #koncert #Paryż #zamach

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo