​Antoni Macierewicz: Relacja świadka ws. tupolewa niezwykle istotna – WIDEO

Szef MON nie ma wątpliwości – ujawniona przez tygodnika „Gazeta Polska” oraz Telewizję Republika relacja świadka katastrofy smoleńskiej jest wyjątkowo ważna.

Igor Smirnow/Gazeta Polska
Szef MON nie ma wątpliwości – ujawniona przez tygodnika „Gazeta Polska” oraz Telewizję Republika relacja świadka katastrofy smoleńskiej jest wyjątkowo ważna. Potwierdza przede wszystkim informacje innych osób, które również widziały płomienie wydobywające się z tupolewa zanim runął na ziemię. 

Pokazana w Telewizji Republika relacja świadka, który widział płonący bok TU-154M, który zbliżał się do lotniska w Smoleńsku, jest bardzo ważna – podkreśla w rozmowie z portalem Niezalezna.pl minister Antoni Macierewicz. 

Potwierdza on relacje innych świadków, którzy mówili o płomieniach wydobywających się z okolic silnika samolotu w trakcie lotu

– dodaje szef MON, nadzorujący również prace podkomisji powołanej do zbadania rzeczywistych przyczyn smoleńskiej katastrofy. 

Telewizja Republika i „Gazeta Polska” dotarły do relacji świadka ze Smoleńska, który kilkanaście dni temu mówił, co widział 10 kwietnia 2010 r.

Szedłem rano w stronę lotniska. Początkowo była bardzo gęsta mgła, ale zaczęła się przerzedzać i wtedy usłyszałem lecącą samolot. Chwilę później go zobaczyłem: leciał i płonął, na jego boku był ogień. A później usłyszałem huk i zapanowała cisza 

– opowiada Rosjanin, który rano 10 kwietnia 2010 szedł na swoja posesję. „Gazeta Polska” i Telewizja Republika dysponuje nagraniem rozmowy, która została przeprowadzona z nim kilka dni temu w Smoleńsku.

Więcej na ten temat w dzisiejszym programie Doroty Kani „Koniec systemu”:

Program „Koniec sytemu” Doroty Kani emitowany jest w każdy wtorek o godz. 21.30 na antenie Telewizji Republika. Powtórki – środa 11.20 oraz sobota 9.20. Archiwalne odcinki tego programu można obejrzeć na Facebooku na stronie „Koniec sytemu”.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Antoni Macierewicz #Katastrofa smoleńska #Smoleńsk #Dorota Kania #Telewizja Republika #TV Republika #Koniec Systemu

plk,Dorota Kania
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo