Smutna rocznica

  

W wyborach do Sejmu kontraktowego, które były efektem uzgodnień tzw. Okrągłego Stołu, wzięło udział tylko 62 proc. uprawnionych do głosowania. Już wtedy bowiem duża część społeczeństwa zdawała sobie sprawę, że staje się obiektem historycznego oszustwa. Niestety, przypuszczenia te się potwierdziły – w następnych latach doszło do bezprecedensowej grabieży majątku państwowego, a całe grupy społeczne stanęły w obliczu nędzy. Symboliczna dla wyjaśnienia tamtych wydarzeń jest wymiana zdań pomiędzy Władysławem Frasyniukiem, byłym działaczem Solidarności, dziś sympatykiem KOD-u, a Włodzimierzem Czarzastym, przewodniczącym SLD. Na wpis Frasyniuka na Twitterze: „W pisowskiej telewizji ciągle o zniewolonym narodzie, o klęsce, o komunistach. Tylko, że myśmy ich, k…, po-ko-na-li!”. Czarzasty odpowiedział: „Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k…, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li”. A Leszek Miller dodał: „Kiedy słyszę, że tak zwany komunizm został obalony, to jest w tym wiele niepotrzebnej fantazji”. I wszystko jasne!
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts