Tania benzyna na wakacje? Ostatnio ceny na stacjach spadały, ale będą jeszcze niższe

Przez ostatnie sześć tygodni na stacjach paliw notowano spadki cen.

Kym McLeod/SXC
Przez ostatnie sześć tygodni na stacjach paliw notowano spadki cen. Eksperci twierdzą, że paliwa będą nadal taniały, głównie dzięki mocnemu złotemu oraz spadającym notowaniom ropy na światowych giełdach. Wiele wskazuje na to, że wakacyjne wyjazdy będą tańsze niż rok temu.

"W mijającym tygodniu detaliczne ceny paliw pogłębiły tegoroczne minima i nic nie wskazuje na to, żeby ten dobry dla kierowców trend w najbliższym czasie miał się odwrócić” – napisali w komunikacie analitycy portalu e-Petrol.pl. Z kolei specjaliści BM Reflex podali, że ceny paliw spadały średnio o 3–4 grosze na litrze. Obecnie w kraju płacimy średnio 4,47 zł za litr benzyny bezołowiowej 95, 4,79 zł za benzynę bezołowiową 98 i 4,29 zł za olej napędowy.

Najtańsze benzyny i olej napędowy są obecnie w województwie dolnośląskim – litr Pb95 kosztuje tu 4,41 zł, a diesla 4,20 zł. Najwięcej za benzynę płacimy w województwie warmińsko-mazurskim – 4,55 zł, a za olej napędowy w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim – 4,37 zł za litr. Najtańszy autogaz jest w tej chwili w województwie dolnośląskim – 1,93 zł, a najdroższy w województwie zachodniopomorskim – 2,03 zł za litr.

„Z dużym prawdopodobieństwem ceny wszystkich paliw (Pb, ON, LPG) na stacjach będą spadały także w kolejnym tygodniu. Możemy liczyć na korekty rzędu 2–3 grosze na litrze benzyny i gazu oraz 4–5 groszy na litrze oleju napędowego” – napisali eksperci BM Reflex.


Analitycy przewidują, że dzięki mocnemu złotemu oraz spadającym notowaniom ropy na światowych giełdach obniżki na stacjach paliw będą kontynuowane.

Analitycy BM Reflex w związku z tym przewidują, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne mogą być tańsze niż przed rokiem. „Już dzisiaj za benzynę płacimy mniej niż przed rokiem, a kolejne obniżki przed nami” – podsumowują. W 2016 r. w okresie lipiec–sierpień ceny paliw były następujące: Pb95 – 4,36 zł za litr, olej napędowy – 4,13 zł za litr, LPG – 1,68 zł za litr.

Cały tekst w "Gazecie Polskiej Codziennie"

 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#wakacje #benzyna #samochody #podróż #ceny

Jan Kamieniecki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo