Policja zatrzymała zbiega. Uciekł ze szpitala

  

Policja zatrzymała zbiega, który kilka dni temu uciekł ze szpitala w Warszawie. Piotr R. wpadł w jednym z gdańskich hoteli. W wynajmowanym pokoju trzymał naładowaną broń palną. Zatrzymano również osoby, które pomogły 42-latkowi w ucieczce.

Kilka dni temu Piotra R. doprowadzono na badania do warszawskiego szpitala z aresztu, w którym przebywał za liczne oszustwa. Mężczyzna sterroryzował policjanta przedmiotem przypominającym broń i uciekł. Wyznaczono nagrodę za informacje o miejscu pobytu przestępcy.

Poszukiwaniami 42-latka i osoby, która pomagała mu w ucieczce zajęli się stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Udało im się ustalić gdzie przebywa Piotr R. W dniu ucieczki wyjechał do Poznania, dlatego policjanci z tamtejszej policji pomagali w poszukiwaniach.

Piotr R. wpadł w jednym z hoteli na terenie Gdańska. Do jego zatrzymania zostali zaangażowani także policjanci z samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego w Gdańsku. Mężczyzna miał w pokoju naładowaną broń palną a pod materacem ukrył 10 tys. zł. Meldując się w hotelu mężczyzna posługiwał się belgijskim dowodem tożsamości. 

Policja zabezpieczyła pieniądze, broń i fałszywy dokument. Po tych czynnościach przewieziono przestępcę do aresztu w Warszawie. Okazało się, że Piotr R. miał więcej wspólników. Ryszard M. oraz 37-letni Rafał M. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji w Warszawie kilkanaście godzin później na terenie powiatu siedleckiego. Dziś rano zatrzymano jeszcze 50-letniego Andrzeja P. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: policja.waw.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

82. urodziny Jana Pietrzaka. Życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Jan Pietrzak / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

26 kwietnia 1937 roku urodził się Jan Pietrzak, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystów. W tym dniu portal Niezalezna.pl, także w imieniu całej Strefy Wolnego Słowa, składa jubilatowi najserdeczniejsze życzenia i życzymy dalszych sukcesów.

Jan Pietrzak to nie tylko doskonale znany artysta, z wybitnym poczuciem dowcipu, ale również osoba jasno określająca swoje poglądy i walcząca o wartości ważne dla każdego patrioty.

Z okazji 82. urodzin portal Niezalezna.pl, wraz ze wszystkimi mediami należącymi do Strefy Wolnego Słowa, życzy Janowi Pietrzakowi, by jak najdłużej utrzymywał kondycję, którą ma, przez wiele następnych lat. I nadal z humorem prowadził Polaków do mądrości.

Warto podkreślić, że artysta wielokrotnie występował także na wydarzeniach organizowanych przez Gazetę Polską i Kluby Gazety Polskiej.

A pieśń "Żeby Polska była Polską" na stałe wpisała się do historii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl