Policja zatrzymała zbiega. Uciekł ze szpitala

  

Policja zatrzymała zbiega, który kilka dni temu uciekł ze szpitala w Warszawie. Piotr R. wpadł w jednym z gdańskich hoteli. W wynajmowanym pokoju trzymał naładowaną broń palną. Zatrzymano również osoby, które pomogły 42-latkowi w ucieczce.

Kilka dni temu Piotra R. doprowadzono na badania do warszawskiego szpitala z aresztu, w którym przebywał za liczne oszustwa. Mężczyzna sterroryzował policjanta przedmiotem przypominającym broń i uciekł. Wyznaczono nagrodę za informacje o miejscu pobytu przestępcy.

Poszukiwaniami 42-latka i osoby, która pomagała mu w ucieczce zajęli się stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. Udało im się ustalić gdzie przebywa Piotr R. W dniu ucieczki wyjechał do Poznania, dlatego policjanci z tamtejszej policji pomagali w poszukiwaniach.

Piotr R. wpadł w jednym z hoteli na terenie Gdańska. Do jego zatrzymania zostali zaangażowani także policjanci z samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego w Gdańsku. Mężczyzna miał w pokoju naładowaną broń palną a pod materacem ukrył 10 tys. zł. Meldując się w hotelu mężczyzna posługiwał się belgijskim dowodem tożsamości. 

Policja zabezpieczyła pieniądze, broń i fałszywy dokument. Po tych czynnościach przewieziono przestępcę do aresztu w Warszawie. Okazało się, że Piotr R. miał więcej wspólników. Ryszard M. oraz 37-letni Rafał M. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego policji w Warszawie kilkanaście godzin później na terenie powiatu siedleckiego. Dziś rano zatrzymano jeszcze 50-letniego Andrzeja P. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: policja.waw.pl,niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odnowiono szlaki rowerowe zniszczone w nawałnicy

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

W powiecie gnieźnieńskim odnowiono szlaki rowerowe, które zostały zniszczone w nawałnicy w sierpniu 2017 r. Jak poinformowało starostwo w Gnieźnie, trasom przywrócono pełną przejezdność i odnowiono oznakowanie.

W wyniku nawałnic, które przeszły nad Polską w sierpniu 2017 roku, zginęło sześć osób. W Gnieźnie uszkodzeniom uległy m.in. katedra, nowa hala sportowa, liczne obiekty użyteczności publicznej, cmentarze, wiele domów jednorodzinnych i budynków gospodarczych.

Z powodu silnych zniszczeń w okolicznych lasach, na terenie powiatu gnieźnieńskiego przez blisko dwa lata nie były przejezdne trzy z pięciu szlaków rowerowych.

"Dopiero w tym roku Lasy Państwowe zezwoliły na przeprowadzenie koniecznych prac renowacyjnych. Szlaki żółty, szary i zielony ponownie zapraszają na swoje trasy, choć pewne fragmenty mogą zaskakiwać - po ścianie drzew nie ma śladu"

– poinformowała rzeczniczka gnieźnieńskiego starostwa Agnieszka Rzempała-Chmielewska.

Jak dodała, trasom, dzięki przeprowadzonym pracom przywrócono pełną przejezdność, odnowiono oznakowanie, a także wycięto krzewy w miejscach zasłaniających kierunkowskazy.

Powiatowy system szlaków rowerowych to pięć tras o łącznej długości ok. 286 km. Wytyczone od podstaw i profesjonalnie oznakowane trasy prowadzą przez najbardziej urokliwe i bogate w walory kulturowe i krajoznawcze tereny.

Cały system szlaków oparty jest na pięciu dużych pętlach startujących i kończących się w jednym miejscu: na rynku w Gnieźnie. Trwają prace nad wyznaczeniem szóstej trasy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl