Dzikowski Waldy
Ur. 23 lipca 1959 w Wschowie
PO; z wykształcenia chemik, wiele lat był wójtem gminy Tarnowo Podgórne. Działacz KLD i Unii Wolności. Był przewodniczącym wielkopolskich struktur PO. W 2006 r. prokurator wystąpił o uchylenie mu immunitetu w sprawie korupcji, mającej polegać na przyjęciu od lokalnego przedsiębiorcy łapówki w postaci remontu domu w zamian za wygrane przetargi.
Dziuba Tadeusz
Ur. 17 grudnia 1948 w Poznaniu
PiS; w latach 2005–2007 wojewoda wielkopolski. Ogłosił ponad 60 publikacji naukowych i naukowo-technicznych. W latach 1985–1987 zasiadał w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, przez 17 lat był członkiem Stronnictwa Demokratycznego.
Dziuk Barbara
Ur. 02 grudnia 1968 w Tarnowskich Górach
PiS; ekonomistka. W latach 2007–2010 była dyrektorem biura poselskiego Nelli Rokity. Dwukrotnie uzyskiwała mandaty radnej sejmiku śląskiego.
Fabisiak Joanna
Ur. 07 lipca 1950 w Warszawie
PO; to jej piąta kadencja w Sejmie. Ostatnio zajmowała się współpracą z Polakami za granicą. Prywatnie matka dziennikarza Tomasza Machały, byłego redaktora naczelnego portalu NaTemat.pl (dzisiaj pracuje w Wirtualnej Polsce).
Falfus Jacek
Ur. 01 lutego 1951 w Siemianowicach Śląskich
PiS; od pięciu kadencji uzyskuje mandat poselski. Wcześniej pełnił funkcję wójta gminy Kozy, był też starostą i radnym powiatu bielskiego.
Filipiak Ewa
Ur. 29 marca 1957 w Krakowie
PiS; w latach 1994-2014 burmistrz Wadowic. W ostatnich wyborach musiała jednak uznać wyższość antyklerykała Mateusza Klinowskiego. Debiutantka w ogólnopolskiej polityce.
Frydrych Joanna
Ur. 13 stycznia 1978 w Krośnie
PO; była radną powiatu krośnieńskiego i sejmiku podkarpackiego. Ekonomistka, pracowała w ZUS. Była także prezesem klubu sportowego Karpaty Krosno. Wiceprzewodnicząca regionu podkarpackiego partii, mężatka, ma syna.
Furgo Grzegorz
Ur. 07 kwietnia 1957 w Gdańsku
Nowoczesna; przedsiębiorca, menedżer branży kulturalnej, producent imprez kulturalnych. Organizował wystawy malarskie (Pabla Picassa, Salvadora Dalíego), koncerty muzyczne, spektakle teatralne i imprezy targowe.
Gadowski Krzysztof
Ur. 14 sierpnia 1962 w Bochni
PO; inżynier transportu. W latach 1998–2005 pełnił funkcję wiceprezydenta Jastrzębia Zdroju. Był także radnym miasta Jastrzębie-Zdrój. Poseł od 2005 r., brał udział w tajemniczych spotkaniach między GDDKiA a przedstawicielami zachodniej firmy Alpine Bau; nieoficjalne rozmowy dotyczyły budowy autostrad.
Gajewska Kinga
Ur. 22 lipca 1990 w Warszawie
PO; młoda twarz Platformy. Zaangażowana działaczka młodzieżówki, niemal zawsze w tle partyjnych bossów. Wchodzi do wielkiej polityki. Bez powodzenia kandydowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 r.
Galemba Leszek
Ur. 07 marca 1966 w Kole
PiS; przewodniczący struktur PiS w powiecie kolskim, Wielkopolski Rolnik Roku 2003. W wyborach debiutował, startował z 7. pozycji, a mimo to dostał się do Sejmu.
Galla Ryszard
Ur. 22 lipca 1956 w Wrocławiu
Mniejszość Niemiecka; był marszałkiem województwa opolskiego. Prezes Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. W styczniu 2015 r. głosował za proponowanym przez PO „wygaszaniem” kopalń.
Gawlik Zdzisław
Ur. 12 września 1960 w Dębicy
PO; prawnik-cywilista, były wiceminister skarbu państwa. Wiceprezes zarządów spółek PGE Energia Jądrowa i PGE EJ 1, wchodzących w skład Polskiej Grupy Energetycznej i zajmujących się programem energetyki jądrowej.
Gawlik Zdzisław
Ur. 12 września 1960 w Dębicy
PO; prawnik-cywilista, były wiceminister skarbu państwa. Wiceprezes zarządów spółek PGE Energia Jądrowa i PGE EJ 1, wchodzących w skład Polskiej Grupy Energetycznej i zajmujących się programem energetyki jądrowej.
Gawłowski Stanisław
Ur. 27 listopada 1968 w Brzegu
PO; z wykształcenia ekonomista, były wiceminister środowiska. W latach 80. w Ruchu Wolność i Pokój oraz w KPN. Kolega lobbysty Piotra Wawrzynowicza i jeden z bohaterów afery podsłuchowej.
Gawron Andrzej
Ur. 06 stycznia 1965 w Kochcicach
PiS; przedsiębiorca w branży telekomunikacyjnej. Od 1998 r. w radzie powiatu Lublińca. Były przewodniczący rady miasta. Uczestniczył w odtwarzaniu struktur związkowych NSZZ „Solidarność” w lublinieckim ENERGOSERWISIE, będąc wybranym w skład pierwszej Komisji Zakładowej.
Gądek Lidia
Ur. 11 stycznia 1967 w Wolbromiu
PO; Z wykształcenia lekarz. Była samorządowcem w Wolbromiu. W Sejmie po raz drugi. W ostatniej kadencji zasiadała w komisji spraw wewnętrznych.
Giżyński Szymon
Ur. 08 marca 1956 w Częstochowie
PiS; w latach 1997–1998 wojewoda częstochowski. Do grudnia 1981 działał w Stowarzyszeniu „Pax”. W latach 90 r. był głównym udziałowcem i redaktorem naczelnym „Gazety Częstochowskiej”. Działał w Porozumieniu Centrum i AWS. Rozpoczyna swoją piątą kadencję w Sejmie.
Glenc Teresa
Ur. 27 czerwca 1958 w Gorzyczkach
PiS; nauczycielka języka polskiego. Była asystentką posła Grzegorza Matusiaka, współtworzyła Klub „GP” w Wodzisławiu Śląskim. Była radną powiatu wodzisławskiego.
Gliński Piotr
Ur. 20 kwietnia 1954 w Warszawie
Socjolog, profesor, wykładowca akademicki, polityk. Od 2005 do 2011 r. prezes Polskiego Stowarzyszenia Socjologicznego. W rządzie Beaty Szydło I wicepremier i minister kultury oraz dziedzictwa narodowego.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl