Cymański Tadeusz
Ur. 06 czerwca 1955 w Nowym Stawie
PiS; przez wiele lat burmistrz Malborka, od 1997 do 2009 r. poseł, następnie eurodeputowany. W PRL działał w Związku Młodzieży Socjalistycznej i w Socjalistycznym Związku Studentów Polskich.
Czabański Krzysztof
Ur. 04 października 1948 w Warszawie
PiS; znany dziennikarz i publicysta, były prezes PAP, Polskiej Agencji Informacyjnej i Polskiego Radia. Specjalista od mediów. Należał do PZPR, ale w 1980 r. wystąpił z niej, włączając się do "Solidarności".
Czarnecki Przemysław
Ur. 12 września 1983 w Wrocławiu
PiS; w sejmie od 2014 r. Syn europosła Ryszarda Czarneckiego. Niedługo przed wyborami urodziła mu się córka, więc uczynił Ryszarda Czarneckiego dziadkiem. Publikował w "GP".
Czarnecki Ryszard
Ur. 25 stycznia 1963 w Londynie
Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Były wiceminister kultury, były przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej i minister-członek Rady Ministrów. Także dziennikarz i publicysta (m.in. "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".
Czarnecki Witold
Ur. 12 kwietnia 1953 w Murowanej Goślinie
PiS; poseł z Wielkopolski od wielu kadencji. Należał do Porozumienia Centrum. Jako nauczyciel akademicki (wykładowca konstrukcji betonowych) pracował na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Czech Anna
Ur. 31 maja 1953 w Krakowie
PiS; doświadczony menadżer i inicjator wielu akcji społecznych. Absolwentka Akademii Rolniczej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.
Czernow Zofia
Ur. 30 września 1950 w Woli Obszańskiej
PO; ekonomistka, w latach 1994–1998 sprawowała funkcję prezydenta Jeleniej Góry. W ubiegłej kadencji była przewodniczącą polsko-fińskiej grupy parlamentarnej. Poza tym niczym się wyróżniała.
Czerwiński Andrzej
Ur. 04 listopada 1954 w Nowym Sączu
PO; Były prezydent Nowego Sącza. W rządzie Ewy Kopacz minister skarbu państwa. Jego nazwisko pojawiało się przy okazji afery hazardowej - biznesmen Ryszard Sobiesiak nazwał go lekceważąco „pikusiem z Sącza”.
Czochara Katarzyna
Ur. 03 listopada 1969 w Białej
PiS; nauczycielka języka niemieckiego, posłanka na Sejm VIII kadencji. Była inicjatorką m.in. Wojewódzkich Obchodów Święta Flagi Narodowej obchodzonych w Moszczance na Opolszczyźnie.
Dobrzyński Leszek
Ur. 05 czerwca 1967 w Szczecinie
PiS; politolog i przedsiębiorca. W latach 80. członek Solidarności Walczącej. W 1988 r. odmówił służby wojskowej, powołując się na powody polityczne. Działał w Lidze Republikańskiej.
Dolata Zbigniew
Ur. 01 grudnia 1965 w Koźminie
PiS; to jego czwarta kadencja w Sejmie. Nauczyciel historii, działał na początku lat 90. w Konfederacji Polski Niepodległej. Specjalista w sprawach edukacji.
Drozd Ewa
Ur. 08 października 1963 w Stąporkowie
PO; pedagog. W lipcu 2015 r. przekroczyła prędkość o 53 km/h w terenie zabudowanym. Jednak za swoją jazdę nie dostała ani mandatu, ani punktów karnych. Pokazała kontrolującym policjantom swoją legitymację poselską i dzięki immunitetowi uniknęła dodatkowej kary.
Duda Andrzej
Ur. 16 maja 1972 w Krakowie
Prezydent RP, objął urząd 6 sierpnia 2015 r. Wcześniej był posłem na Sejm RP (2011-2014) i eurodeputowanym (2014-2015). Urodzony w Krakowie, studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim. „Człowiek Roku 2015” Klubów „Gazety Polskiej”.
Duda Antoni
Ur. 25 grudnia 1950 w Starym Sączu
PiS; inżynier, był dyrektorem opolskiego oddziału ZUS i Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu. Na początku lat 90. działał w Porozumieniu Centrum. Jego bratem jest Jan Duda - ojciec prezydenta RP. Dla Andrzeja Dudy poseł Antoni Duda jest więc stryjem.
Duda Elżbieta
Ur. 20 października 1952 w Skale
PiS; z wykształcenia konserwator zabytków. Była radną powiatową reprezentującą gminę Skała. Jej mąż nazywa się... Andrzej Duda – ale nie jest oczywiście prezydentem RP.
Duda Jan
Ur. 17 maja 1960 w Nowym Sączu
PiS; w latach 80. w antykomunistycznej opozycji, po transformacji należał do Porozumienia Centrum. Zajmuje się sprawami rolnictwa. Do tej pory działał w samorządzie nowosądeckim. Od 17 r. życia związany z ruchem niepodległościowym.
Dunin Artur
Ur. 10 marca 1969 w Lublinie
PO; geodeta, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. Pracował m.in. w urzędzie miejskim w Zgierzu jako naczelnik Wydziału Urbanistyki, Gospodarki Przestrzennej i Geodezji.
Duszek Marcin
Ur. 10 lutego 1982 w Łosicach
PiS; skończył germanistykę na UW. Najpierw PSL-owski radny powiatu bialskiego, w 2010 r. przeszedł do PiS. Prowadził własną działalność gospodarczą (serwis telefonów komórkowych).
Dworczyk Michał
Ur. 22 lipca 1975 w Warszawie
PiS; założyciel i prezes Fundacji Wolność i Demokracja. W połowie lat 90. zaangażował się w działalność w Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska". W latach 2005-2007 pracował w Kancelarii Premiera, brał tam m.in. udział w pracach nad projektami ustaw o Karcie Polaka; był doradcą w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Od 2017 sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Dziedziczak Jan
Ur. 03 sierpnia 1981 w Warszawie
PiS; w latach 2006-2007 rzecznik prasowy rządu Jarosława Kaczyńskiego, instruktor harcerski ZHR, z wykształcenia politolog. Był stypendystą rządu japońskiego i Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych w Tokio.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl