Augustyn Urszula
Ur. 01 września 1964 w Tarnowie
PO, (ur. 1964), z zawodu dziennikarka i pedagog, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka w szkołach podstawowych. Jako dziennikarka współpracowała m.in. z „Gościem Niedzielnym”, Radiem Plus Tarnów oraz katolickim portalem Opoka, była też prezenterką w radiu RDN Małopolska.
Augustynowska Joanna
Ur. w 1979r.
Platforma Obywatelska, (ur. 1979); ekononomistka, specjalistka z zakresu prawa pracy. W Sejmie chce zajmować się polityką społeczną i prorodzinną. Współpracowała z przedsiębiorcami we Wrocławiu w zakresie zasobów ludzkich oraz zarządzania i organizacji pracy. Wykładała w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych „Asesor” we Wrocławiu, prowadziła też jednoosobową działalność gospodarczą pod nazwą „ChaberConsulting Joanna Augustynowska”. Wiceprzewodnicząca Parlamentarnej Grupy Kobiet. Do Sejmu startowała z listy Nowoczesnej. Zawieszona w prawach członka partii Nowoczesnej w kwietniu 2017 r. opuściła szeregi partii przechodząc do Platformy Obywatelskiej. „Wybory na przewodniczącego partii i klubu wyglądały tak, że Ryszard [Petru] powiedział: słuchajcie, liderem będę ja, OK?” - mówiła po wystąpieniu z partii Augustynowska. Jak twierdziła, Petru nie interesuje praca w Sejmie, a jeżeli pojawia się na jakichś debatach, to tylko po to, żeby „pokazać się mediom”.
Augustynowska Joanna
Ur. 14 czerwca 1979 w Głogowie
PO; ekonomistka, specjalistka z zakresu prawa pracy. W Sejmie chce zajmować się polityką społeczną i prorodzinną. Współpracowała z przedsiębiorcami we Wrocławiu w zakresie zasobów ludzkich oraz zarządzania i organizacji pracy.
Aziewicz Tadeusz
Ur. w 1960r.
PO, (ur. 1960); ekonomista, były radny Gdyni, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 80. uczestniczył w ruchu opozycyjnym. Doradca Jana Krzysztofa Bieleckiego. Wspólnie z Donaldem Tuskiem brał udział w tworzeniu trójmiejskiego środowiska liberałów. Należał do KLD, Unii Wolności, a od 2001 do Platformy Obywatelskiej. W latach 1998–2001 pełnił funkcję prezesa UOKiK. Zasiadał w radach nadzorczych spółek: Portu Lotniczego Gdańsk, Nordea Bank, Agencji Rozwoju Pomorza, obecnie zasiada w komisjach ds. energetyki i skarbu państwa oraz gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, której jej wiceprzewodniczącym. W Gabinecie Cieni PO - szef Gabinetu Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Aziewicz Tadeusz
Ur. 31 października 1960 w Sopocie
PO; ekonomista, były radny Gdyni, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 80. uczestniczył w ruchu opozycyjnym. Doradca Jana Krzysztofa Bieleckiego. Wspólnie z Donaldem Tuskiem brał udział w tworzeniu trójmiejskiego środowiska liberałów. Należał do KLD, Unii Wolności, a od 2001 do Platformy Obywatelskiej.
Babalski Zbigniew
Ur. w 1953r.
PiS; były wojewoda olsztyński i warmińsko-mazurski. W ostatniej kadencji Sejmu zasiadał w komisjach ds. rolnictwa i rozwoju wsi oraz kultury fizycznej i sportu. Należał do NSZZ „Solidarność” od 1980 r.
Babiarz Piotr Łukasz
Ur. 03 lutego 1975 w Wrocławiu
PiS; absolwent politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Były wrocławski radny. W 1996 r. wraz z kilkoma kolegami o poglądach prawicowych reaktywował Niezależne Zrzeszenie Studentów na Uniwersytecie Wrocławskim.
Babinetz Piotr
Ur. w 1969r.
PiS; radny krośnieński i radny sejmiku podkarpackiego. Antykomunista. Działał w Konfederacji Polski Niepodległej, był członkiem Przymierza Prawicy, kierował podkarpackimi strukturami Ligi Republikańskiej.
Bakun Wojciech
Ur. w 1981r.
Kukiz’15; z wykształcenia technik informatyk, wraz z żoną prowadzi działalność gospodarczą. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu w okręgu krośnieńskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15.
Bakun Wojciech
Ur. 29 stycznia 1981 w Przemyślu
Kukiz’15; poseł na Sejm VIII kadencji, z wykształcenia technik informatyk, wraz z żoną prowadzi działalność gospodarczą. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. kandydował do Sejmu w okręgu krośnieńskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15.
Bańka Witold
Ur. 03 października 1984 w Tychach
Minister sportu i turystyki. Odpowiada za promowanie kultury fizycznej i jej społecznej wartości oraz tworzenie warunków dla rozwoju sportu wyczynowego. Prowadzi także sprawy dotyczące sektora turystyki.
Bańkowski Paweł
Ur. 01 września 1969 w Jaworznie
PO; menedżer i samorządowiec, długoletni szef struktur PO w Jaworznie. Przez kilka lat szefował radzie miejskiej Jaworzna. Proponował w Sejmie, by siedzibą Trybunału Konstytucyjnego było właśnie Jaworzno.
Bartosik Ryszard
Ur. 11 stycznia 1968 w Turku
PiS; działacz Solidarności Rolników i Ochotniczych Straży Pożarnych, przewodniczący struktur PiS w powiecie tureckim. W Sejmie debiutuje. Prowadzi gospodarstwo rolne w Kowalach Pańskich.
Bartuś Barbara
Ur. 03 lipca 1967 w Gorlicach
PiS; z wykształcenia prawnik. Trzecią kadencję w Sejmie zajmując się kwestiami kodyfikacji i regulaminowymi, a także polityką senioralną.
Baszko Mieczysław
Ur. 26 czerwca 1961 w Boratyńszczyźnie
PSL; w latach 80. i 90. nauczyciel w-f w szkołach podstawowych, przez 13 lat dyrektor sokólskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Członek zarządu województwa i wicemarszałek, a od 2014 r. marszałek województwa podlaskiego.
Bąk Dariusz
Ur. 04 stycznia 1958 w Mogielnicy
PiS; z wykształcenia leśnik, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji. W latach 80. działał w NZS i „Solidarności Wiejskiej”. Poseł od 2007 r. zajmuje się tematyką Lasów Państwowych i rolnictwa.
Bejda Paweł
Ur. 13 października 1962 w Łowiczu
PSL; poseł na Sejm VIII kadencji, inżynier, urzędnik państwowy i samorządowy, w latach 2012-2014 wicewojewoda łódzki, później do 2015 członek zarządu województwa.
Bernacki Włodzimierz
Ur. 17 lutego 1960 w Proszowicach
PiS; poseł na Sejm VII i VIII kadencji, politolog, profesor nauk humanistycznych, prof. nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor kilku i współautor kilkunastu książek.
Bielecki Jerzy
Ur. 19 listopada 1969 w Janowie Lubelskim
PiS; inżynier-elektronik, był radnym miasta i gminy Janów Lubelski. Przed wstąpieniem do PiS należał do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W 2005 z listy PiS uzyskał mandat posła w okręgu lubelskim.
Biernacki Marek
Ur. 28 kwietnia 1959 w Sopocie
PO; prawnik z wykształcenia, poseł na Sejm III, V, VI, VII i VIII kadencji. W latach 1999-2001 minister spraw wewnętrznych i administracji, w latach 2013-2014 minister sprawiedliwości, w 2015 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i koordynator ds. służb specjalnych.

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl