niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

„Odpowiedzialność Donalda Tuska w związku z katastrofą smoleńską jest oczywista”

Dodano: 02.06.2017 [10:57]
„Odpowiedzialność Donalda Tuska w związku z katastrofą smoleńską jest oczywista” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Odpowiedzialność moralna i polityczna Platformy Obywatelskiej jest oczywista. Prawna, moim zdaniem, pana Donalda Tuska także - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Szef MON dodał, że Tusk wielokrotnie powtarzał, że wszystkie działania, jakie podejmowały organy państwa w sprawie katastrofy smoleńskiej były realizowane na jego polecenie. O sprawie wyników ekshumacji mówił z kolei w radiowej „Jedynce” zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek.

Macierewicz przypomniał dziś w TVP, że na początku maja 2010 r., na wniosek PiS, głosowano w Sejmie kwestię przejęcia przez Polskę śledztwa, włącznie ze sprawą ewentualnej ekshumacji ciał. 

- Błagaliśmy posłów. Naprawdę chodziłem od posła do posła PO, błagając ich, żeby zagłosowali za tym wnioskiem, żeby Polska przejęła to postępowania, to śledztwo. Wszyscy głosowali za tym, aby Polska tego nie robiła. (...) Ich odpowiedzialność moralna i polityczna jest oczywista. Prawna, moim zdaniem, pana Donalda Tuska także - powiedział minister.

Jak zaznaczył, Tusk wielokrotnie powtarzał, że wszystkie działania, jakie podejmowały organa państwa w sprawie katastrofy były realizowane na jego polecenie.

Mówił to w Sejmie, mówi to tutaj w tym studio, mówił to wielokrotnie. „Wszystkie decyzje obciążają mnie osobiście i ja ponoszę za nie odpowiedzialność” - mówił pan Donald Tusk i to jest prawda. Ponosi tą odpowiedzialność, jako premier, ale też ponosi odpowiedzialność jako człowiek, który od 11 kwietnia był przewodniczącym specjalnego zespołu Rady Ministrów, w skład, którego wchodzili wszyscy najważniejsi ministrowie, gdzie było jasno stwierdzone, że wszystkie decyzje są od niego osobiście uzależnione

- powiedział szef MON.


 

Tymczasem zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek w radiowej Jedynce odniósł się do wyników ekshumacji.

Przykro o tym mówić, ale fakty są takie, że ten obraz w miarę kolejnych ekshumacji jest coraz gorszy. Te cyfry trzeba poprzedzić sformułowaniem: co najmniej tyle. Jak będzie dalej, to nie przesądzam tego

- powiedział Pasionek.

Prowadzący pytał prokuratora o to, czy prawdą jest, że w trumnach oprócz szczątków znajdowały się plastikowe kubki i niedopałki. Pasionek odpowiedział, że „niezręcznie jest komentować zaistniałą sytuację, ale takie są po prostu fakty”.

Wiele ciał jest owiniętych folią, czasami rzeczywiście takich foliowych worków w jednej trumnie jest więcej. Tak rzeczywiście ta sytuacja wyglądała. Czy i kto ją wówczas powinien kontrolować i na ile - to również przedmiot postępowania 

- powiedział.

Dotychczas badający katastrofę zespół śledczy Prokuratury Krajowej przeprowadził 27 ekshumacji; znane są wyniki badań dotyczących 24 z nich. W czwartek Prokuratura Krajowa informowała, że w połowie przypadków - 12 na 24 - badania identyfikacyjne wykazały nieprawidłowości. W dziewięciu trumnach znaleziono części ciał innych osób, m.in. w grobie prezydenta Lecha Kaczyńskiego były fragmenty ciał dwóch innych osób. Stwierdzono też zamianę ciał Piotra Nurowskiego i Mariuszka Handzlika.

CZYTAJ WIĘCEJ: Osiem ciał w trumnie generała, który zginął w Smoleńsku. Wdowa ujawnia szokujące szczegóły

CZYTAJ WIĘCEJ: Szczątki pięciu ofiar katastrofy smoleńskiej w trumnie generała Włodzimierza Potasińskiego

Łącznie, wraz z ekshumacjami przeprowadzonymi w latach 2011-12 przez prokuraturę wojskową, ekshumacje objęły 36 ofiar katastrofy. Ekshumacje dokonane na zlecenie prokuratury wojskowej wykazały zamianę sześciu ciał.
Autor: Źródło: , Inne:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nie ma żadnej odpowiedzialność Donalda Tuska w związku z katastrofą smoleńską!

Czas na prawdę a nie na obwijanie sadła w bawełnę!

Tusk jest odpowiedzialny za ZAMACH który bydlak zorganizował!

najgorsze jest to że ten zdradziecki mirderczy czyn został poparty przez cały światowy układ. Przyklepano i wszyscy poszli na stypę i do łózia.

Czytając ten ogrom inwektyw nie dziwię się iż zwolenników PiS oskarża się o mowę nienawiści.Naprawde nie da się bez wulgaryzmów?????

Tusk t kawał sk...yna.Powinien gnić już dawno w więzieniu.

W naszym nieszczęśliwym kraju dziedziczenie pozycji społecznej przybiera charakter masowy; dzieci aktorów zostają aktorami, dzieci piosenkarzy - piosenkarzami, dzieci konfidentów - konfidentami. Stanisław Michałkiewicz

Tusk to jest menda i szbrawiec.

Wszystko jest tak oczywiste ze na zadna teorie nie ma zadnego dowodu.

Artykuł zawiera fakty nie teorie, więc oczy człowieku piszesz?

Panie Ministrze czas skończyć ze sloganami typu odpowiedzialność polityczna, moralna bo to nie ci ludzie. Zero moralności u politycznych bankrutów. Odpowiedzialność karna i nie osąd historii tylko sądu z konkretnymi karami.

Odebrać temu szubrawcowi obywatelstwo jak najprędzej oraz zabronić mu pełnienia jakiegokolwiek publicznego stanowiska w Naszym Pięknym Kraju a tym samym rozwiać jego zakusy i chęci o ubieganie się o fotel prezydenta Rzeczypospolitej

..a zaklad ze Tusk bedzie kolejnym naszym prezydentem jak bedzie chcial ?..zamach mu nie bedzie nigdy udowodniony ,a za bledy polityczne jeszcze nigdy zaden polityk nie byl skazany przez Sad !!!...no co ?..Tusk byl winien ze ruscy niezetelnie wykonali sekcje zwlok ?..ze mu fachowcy doradzili ,zeby przyjac konwencje chicagowska ?

..., a Dobra Wróżka powiedziała, że będzie rządził wiecznie, bo PO nie ma z kim przegrać wyborów. On zaś, jej uwierzył. Dzisiaj, słabnie moc Dobrej Wróżki, nawet możliwe, iż straci ją zupełnie, za przyczyną dżinów przybywających tłumnie do Europy. Natomiast, Wielki Mag ze Wschodu, dostał czego chciał i nie spełnia już żadnych życzeń. Dobranoc.

Odebrać temu szubrawcowi obywatelstwo jak najprędzej oraz zabronić mu pełnienia jakiegokolwiek publicznego stanowiska w Naszym Pięknym Kraju a tym samym rozwiać jego zakusy i chęci o ubieganie się o fotel prezydenta Rzeczypospolitej. To jest człowiek nikczemny który za nic ma Polską Rację Stanu jest chciwym i pazernym karierowiczem jego słowa warte są dziś przypomnienia: ,, polskość to nienormalność” zdrajca naszych polskich interesów, pachołek brukselsko niemiecki ogolić go na łyso

Tuski w najlepszym wypadku powinien dostac status "persona non grata" w Polsce jako osoba wrogo nastawiona do kraju i działająca na jego szkodę. Takie upokorzenie na cały świat. I wszystko. Dotego napisać wszędzie na grubo i tłusto liste jego win.

Odebrać temu szubrawcowi obywatelstwo jak najprędzej oraz zabronić mu pełnienia jakiegokolwiek publicznego stanowiska w Naszym Pięknym Kraju a tym samym rozwiać jego zakusy i chęci o ubieganie się o fotel prezydenta Rzeczypospolitej.

Art. 129 kk. Zdrada dyplomatyczna. Tusk wypełnił z naddatkiem treść tego artykułu. Na co czekamy?

Zawsze zastanawiałam się, po jakiego gnata, TUSK BIERZE OCHOCZO NA SIEBIE CAŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA DZIAŁANIA "PO KATASTROFIE" i doszłam do jedynego logicznego wniosku: by uniknąć oskarżenia i odpowiedzialności za to, co ZROBIŁ PRZED ZAMACHEM I W TRAKCIE.

Pan premier panstw osciennychl, bo przeciez nie Polski, wykonal zadanie za ktore zostal sowicie nagrodzony. Dzis bryluje po salonach i mysli, ze tak zawsze bedzie...Nie bedzie!

Jak wiemy, nie on jeden wspomagal zlota mysl eliminacji najlepszego prezydenta po 'wolnych wyborach' (sic!)

Prezydent Sp.Kacznski zostal ukarany za Gruzje, skoro 'tylko slepy snajper mogl nie trafic' to wykonano plan B.

To co pisze, wszyscy wiedza, ale trzeba przypominac...

Program cela + będzie miał swoją twarz w osobie hyżego ruja p.o. tymczasowo obowiązki cesarza ojropy.

Z NOTATNIK PRELEGENTA

Właśnie rusza w Polsce konkurencyjna dla programów rządowych akcja PO+PSL (też mają zsługi swoje) pod nazwą:

C E L A 15 plus.

W Gazecie Wybiórczej będzie specjalny kącik (sanitarny też( dla uczestników tej rzeczywiście NIEZBĘDNEJ akcji.
Nakłamali, naszczekali, jak dzicy się zachowali, więc to byłoby niesprawiedliwe, gdyby za to NIC NIE DOSTALI.
Zapomniałbym, będą mieli i swoich, w pełni zasłużonych, kapelanów.
Czy ten ksiądz wciąż jest księdzem... Jak on mógł...
I POmyśleć PO jeździła na WSPÓLNE rekolekcje...

Jedno wielkie

Z A P R Z A Ń S T W O

...zebys ty nie poszedl siedziec bo niedlugo beda za nieuleczalna glupote zamykac !!!.

Tylko PO musi najpierw wygrać wybory do Sejmu.

ryza kanalia szwenda sie na koncu, jak ogon za wielmoznymi tego swiata i cos tam probuje zartowac bo suszy te zeby na tej obrzydlej mordzie, ale wszyscy go ignoruja. jedyni jego koledzy to sztajmesi z brukselki.

Tusk to strasznie zakłamany człowiek, dostosowuje się do sytuacji, później zapomina o swych deklaracjach, w imię forsy dla siebie? Po 10.04.2010 mówił że odpowiada politycznie za to co robi po 10.04.2010, co mówi teraz?
Ma obrońcę od niemieckiej Merkel UE, kto go wysforował na to stanowisko, kto dawał mu nagrody niemieckie gdy był polskim premierem?

Sorry, ale doszło do jakiegoś absurdu. Tusk nie odpowiada za katastrofę. To nie on kierował i rozkazywał pod czas lotu. Może odpowiadać w jakiś sposób za nieprzeprowadzenie sekcji, chociaż w tamtym czasie prokuratura była niezależnym ciałem i to ona odpowiadała za zażądanie ponownych sekcji. To wszystko co obecny rząd próbuje zrobić jest obleśne. To tak jak by obwinić ministra infrastruktury za wypadek na A2. Głupota i tyle w temacie. Ja czekam na info od Pana Macierewicza co w sprawie zamachu i jego komisji. To mnie ciekawi bo aktualnie kolejne 2 mln wydaliśmy z publicznych pieniędzy. I nie mówmy o ciałach ok? Kto widział zdjęcia niedostępne w internecie tylko na TORZE to wie o czym mówię.

nie sorry a izwienitie
a jednak nie jarzysz
zresetuj twardziela bo ściemniasz
idzie m.in. o oddanie o oddanie śledztwa
przynależnego Polsce w w ręce Rosjan
taki Układ Putin - Tusk
może tyle zajarzysz

@ PPP Przestan Pieprzyc Palancie

Zamilcz zaprzańcu,sam jesteś obleśny,oglądaj więcej TVN-u i więcej czytaj Gazety Zaborczej,a ten twój nick - to chyba skrót od Popaprany Pachołek Platformiany.

хорошая собака!

Sorry, ale masz myślenie na poziomie imbecylnym wciskanym przez mendia typu GW czy tvn24. Kiedy prokuratura została na niby niezależna? Ano niewiele dni przed 10.04.2010. Do tego premier Tusk przyjmował co roku po tym sprawozdania Seremeta jako Prokuratora Generalnego. Jakby nie przyjął, byłby inny szef Prokuratury niby niezależnej. Za dużo masz wiedzy od niewiedzy?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl