Moskiewski rozgrywający

Rosyjski MSZ poprzez swojego cyngla, czyli rzeczniczkę Marię Zacharową, odniósł się do ujawnionych skandali ws. szczątków ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Moskwa obarcza odpowiedzialnością tylko polską stronę i poprzez oświadczenie Zacharowej próbuje uczynić kozła ofiarnego z Donalda Tuska, Ewy Kopacz i innych odpowiedzialnych z poprzedniego obozu władzy.

Nie negując i nie umniejszając winy, a także nie przesądzając, jakimi pobudkami kierowali się ówcześni polscy decydenci – którzy przyjęli postawę całkowitej uległości wobec Moskwy – warto pamiętać, że w tej sprawie rosyjskie władze próbują nie tylko się wybielać. W końcu to one utrudniały Polakom prace w Smoleńsku oraz w Moskwie, to one nie chciały, aby Polacy otwierali trumny z ciałami ofiar. Władze rosyjskie przede wszystkim wciąż próbują nas rozgrywać i dzielić.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Szczegół, który studzi entuzjazm dla V4

Rośnie nam w siłę Grupa Wyszehradzka. Rośnie, aż miło. Oczywiście „siłą” nazywam tu zdecydowanie eurosceptyczne i antyimigranckie nastawienie. Do Węgier i Polski, sceptycznych wobec przyjmowania imigrantów i narzucania swojej woli przez socjalistycznych eurokomisarzy, dołączą zapewne niedługo Czechy.

Można tak przypuszczać po wyborczym zwycięstwie partii ANO 2011 Andreja Babiša, który według wszelkiego prawdopodobieństwa stanie wkrótce na czele rządu w Pradze. Podobne nastroje – niezgody na Unię Europejską, w której dyktat kilku krajów narzuca swoją wizję przyszłości Starego Kontynentu innym – panują w Austrii, gdzie nowy kanclerz też z nadzieją spogląda w stronę Wyszehradu.

Zanim jednak uderzymy w triumfalny ton, upatrując w Grupie Wyszehradzkiej solidną przeciwwagę dla topiącej się we własnych iluzjach Unii, zwróćmy uwagę na jeden drobny fakt. Oprócz Polski wszystkie kraje wchodzące w skład Grupy, także skłaniająca się ku niej Austria, są jednak w mniejszym lub większym stopniu prorosyjskie. Obyśmy się na tym sojuszu nie przejechali.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl