Moskiewski rozgrywający

Rosyjski MSZ poprzez swojego cyngla, czyli rzeczniczkę Marię Zacharową, odniósł się do ujawnionych skandali ws. szczątków ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Moskwa obarcza odpowiedzialnością tylko polską stronę i poprzez oświadczenie Zacharowej próbuje uczynić kozła ofiarnego z Donalda Tuska, Ewy Kopacz i innych odpowiedzialnych z poprzedniego obozu władzy.

Nie negując i nie umniejszając winy, a także nie przesądzając, jakimi pobudkami kierowali się ówcześni polscy decydenci – którzy przyjęli postawę całkowitej uległości wobec Moskwy – warto pamiętać, że w tej sprawie rosyjskie władze próbują nie tylko się wybielać. W końcu to one utrudniały Polakom prace w Smoleńsku oraz w Moskwie, to one nie chciały, aby Polacy otwierali trumny z ciałami ofiar. Władze rosyjskie przede wszystkim wciąż próbują nas rozgrywać i dzielić.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Aksamitny terroryzm

Pozornie znowu nic się nie stało. Kilka baloników z farbą, którymi obrzucono siedzibę partii rządzącej, czy fekalia rozsmarowane na oknie biura posłanki Nowoczesnej.

Robotę będą mieli tylko anonimowi i zapewne niepolityczni pracownicy sprzątający to wszystko. Nie sposób jednak nie dostrzec w tym szaleństwie konsekwentnej metody na utrzymanie przez garstkę frustratów wrażenia, że polskie życie publiczne trawi stan co najmniej podgorączkowy. Nie łudźmy się, brak argumentów będzie to polityczne delirium jedynie pogłębiał i zamiast baloników czy jajek w każdej chwili mogą polecieć np. kamienie. I tragedia gotowa. Kolejna! Właściwą reakcją demokratycznego państwa powinno być konsekwentne stosowanie prawa i ściganie sprawców. Wszystkich!

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl